Jak sobie radzić z seksualnymi trudnościami w długim związku

Związek to ciągła praca i wyzwania

Nie jest tajemnicą, że długoterminowe relacje są trudne do podtrzymania. Wszystkie części z nich biorą pracę. Komunikacja wymaga pracy, romans wymaga pracy, konkubinat wymaga pracy. Prawdopodobnie najbardziej niesławną częścią poważnego monogamicznego zobowiązania do utrzymania jest płeć. Seks w długotrwałym związku stale się zmienia, a szczyt seksualny można uzyskać zamieniając go w dolinę.

Seksowne napędy się zmieniają. Ludzie rosną. Przyzwyczajenia formują się i nieformują. To naturalne, że każdy długotrwały związek seksualny rozwija się wraz z wiekiem. Są jak krajobrazy. Kiedy jesteś oddany jednej osobie, twoje życie seksualne ma wysokie, niskie punkty, płaskowyże i zbiorniki wodne, które wypływają i wypływają z wielu różnych i wyjątkowych powodów. I to jest OKAY.

Ja osobiście mam bogatą i bogatą historię związku. Miałam rozległe połacie grzeszności, przyjaciół z korzyściami, i tak wielu partnerów. Ale jeśli spojrzeć na to z szerszej perspektywy, można by mnie sklasyfikować jako seryjnego monogamistę. Padam głęboko i szybko. Jestem żarłokiem do zaangażowania. I jedyną rzeczą, którą mogę poświadczyć, jeśli chodzi o długotrwałe, monogamiczne relacje, to to że wszystkie są wyjątkowe. Nie ma jednego sposobu na rozwój związku. Każdy szczegół jest całkowicie indywidualny. Każdy seksualny krajobraz, unikalny i niedoskonały. Ale z każdym z nich były szalone szczyty, i były suche doliny.

Wiem, że właśnie powiedziałam, że wszystkie związki seksualne są wyjątkowe i różne płatki śniegu. I nie zamierzam tego nie mówić. Ale wspólnym i znanym wątkiem w prawie każdym związku jest sposób, w jaki się zaczyna. Mówię o tym błogim okresie, zanim staną się one długoterminowe. Ten przepyszny rozdział, w którym dopiero zaczynają opowiadać historie miłosne. Ten etap jest powszechnie znany jako faza miesiąca miodowego, i jest to pierwszy seksualny szczyt każdego związku.

Napędzane żądzą i fiksacją, oczekiwanie na coś nowego pcha ciebie i twojego partnera w górę, aż do szczytu seksualnego uniesienia. Pochodzący od stanu single-dom, lub śmierci doliny martwej miłości, twój ciało dostaje podekscytowany o perspektywie partnera. I oprócz tego, że jest to niezwykle emocjonalne doświadczenie, badania sugerują, że jest ono również bardzo chemicznie indukowane.

Kiedy wchodzisz na ten pierwszy szczyt seksualny, twój czynnik wzrostu nerwów wzrasta. Oznacza to, że rozwój i wzrost twoich neuronów jest zwiększony. Podwyższony NGF prowadzi do poczucia euforii i połączenia. Idealizujesz swojego partnera. Nic w nich nie brakuje i wszystko, co chcesz zrobić, to być wokół nich, dotknąć ich i uprawiać z nimi seks. A kiedy uprawiasz seks, twój mózg uwalnia oksytocynę (czasami nazywaną hormonem przytulania), która zwiększa euforię i przywiązanie.

Faza miesiąca miodowego to nauka! Jest cudowna i piękna. Jednak, choć większość związków zaczyna się od tej fazy, to szczegóły mogą się różnić. Może to trwać nawet kilka tygodni, a może nawet kilka lat. Może być intensywnie seksualny lub podwyższony romantycznie. Szczyt może być ostry i stromy lub bardziej przypominać powolną i stałą krzywiznę wzgórza. Charakter szczytów polega na tym, że w końcu się schodzą. To natura monogamii, że dojdzie do zmiany.

Co to jest dolina? National Geographic opisuje ją jako "przygnębiające obszary ziemi wypłukane i wypłukane przez spiskujące siły grawitacji, wody i lodu". Więc metaforycznie rzecz biorąc, seksualne doliny są odcinkami twojego związku, które są niskie i zostały zniszczone przez siły zewnętrzne, jak również przez czas. Być może zacząłeś zauważać coś, co nie podoba ci się w twoim partnerze (lub w tobie). Może walczyłeś. Może jesteś zbyt zestresowany. Może po prostu jesteś znudzony. Może nie masz pojęcia, dlaczego przestałeś uprawiać seks.

Jest tak wiele powodów, dla których seks w długotrwałym związku rozpływa się w powietrzu. Nasze libido może być pod wpływem sił zewnętrznych, takich jak leki czy urazy. Napęd seksualny również ulega wahaniom w wyniku naturalnych zmian hormonalnych, przez które nasz organizm przechodzi co kilka lat. Utrzymanie podniecenia jest trudne dla wszystkich żyjących istot. W końcu koty znudzą się swoimi nowymi zabawkami. Nastolatki zmieniają swoje wybory dotyczące mody. Kwiaty więdną przy najmniejszym podmuchu wiatru. To naturalne, że szukamy czegoś, co zaspokoi naturalną ciekawość. A kiedy podjąłeś zobowiązanie, że pozostaniesz seksualnie wierny komuś, to Twoim obowiązkiem jest spełnienie tej ciekawości w tym związku.

Te seksualne suche czary zdarzają się z różnych powodów, ale także, wyglądają zupełnie inaczej w zależności od pary. W jednym z moich związków, dotarcie do seksualnej doliny oznaczało, że seks zmniejszał się do jednego razu w tygodniu. W innym oznaczało to, że spotkania seksualne odbywały się w odstępie kilku miesięcy. W innym jeszcze, chodziło o jakość seksu. Ważne jest, aby pamiętać, że kontrolujesz swój własny krajobraz. Ocena sytuacji, komunikowanie się i wykonywanie pracy może cię bezpiecznie wydostać z doliny i na następny szczyt. Albo jeśli czujesz się komfortowo w suchym okresie, możesz znaleźć ładniejsze, bardziej pozytywne aspekty doliny. Niezależnie od tego, którą drogą możesz podążać, upewnij się, że widzisz drogę przed sobą. A jeśli to jest to, czego chcesz, wyobraź sobie kolejny szczyt.

Wspinaczka na wzgórze

Wspinanie się na grzbiet wzgórza - rekultywacja seksualna 

W każdym rezydencie długoterminowym przychodzi taki moment, w którym Ty i/lub Twój partner stajecie przed wyzwaniem przyprawienia wszystkiego do gustu. Musisz spróbować na nowo odkryć podniecenie seksualne swojego pierwszego szczytu. W tym czasie należy koniecznie ponownie zainwestować w siebie nawzajem i nie bać się próbować nowych rzeczy podczas uprawiania seksu w długotrwałym związku.

Róbcie, co możecie, aby wasze spotkania seksualne znów poczuły się świeże. Jeśli jedno z was jest zazwyczaj dominujące, włączcie dynamikę. Jeśli zazwyczaj robisz to w łóżku, zrób to w innym miejscu. Być może, jeśli jesteś odważna, spróbuj trochę rozruszać swoje życie seksualne. Jeśli masz tendencję do nerwowego seksu, zwolnij go i wróć do podstaw.

Jeśli wychodzisz ze szczególnie niskiej doliny, być może będziesz musiał wykonać dodatkową pracę, aby wrócić do miejsca, w którym byłeś wcześniej. Możesz rozważyć poradnictwo dla par lub terapię seksualną. Być może będziesz musiała sporządzić plan zajęć seksualnych i zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby się go trzymać. Ale tak jak podczas wędrówek, wspinaczka jest najtrudniejszą częścią.

Topografia jest zawsze wisząca

Mówię w gigantycznej rozszerzonej metaforze geologicznej, ale to prawda, że krajobraz twojego życia seksualnego ciągle się zmienia. W każdej chwili może nadejść trzęsienie ziemi, tsunami lub tornado i zmienić całą topografię waszego związku. Bądźcie gotowi na te zmiany i bądźcie obecni! Zauważ różnicę między stromymi falami a stałymi zjazdami. Podróż nigdy się nie kończy! Im niżej położona jest twoja dolina, tym dłużej i ciężej musisz pracować, aby do niej wrócić. Jeśli musisz się wspiąć na płaskowyż, daj sobie ładny widok. Spróbuj wznieść się tak wysoko, jak to tylko możliwe przed wyrównaniem.

Monogamia jest ciężka. To wyzwanie i codzienny wybór. Czasami rzeczy się kończą, albo nasze związki seksualne nie układają się tak, jakbyśmy tego chcieli. Ale jak już wiele razy się dowiedziałam, jedyne co możesz zrobić, to rzucać się z ciosami. Podczas uprawiania seksu w długotrwałym związku, znajdź zabawę w dolinach i pielęgnuj szczyty. Nie ma normalności i nie powinno być. Wszyscy wymyślamy, jak wyglądają związki, tak jak je mamy.

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.