Jak być obecnym w chwili i wydostać się z głowy podczas seksu

A ty o czym myślisz podczas seksu?

Jeśli kiedykolwiek znajdziesz swój umysł wędrujący podczas seksu, lub walczyć, aby naprawdę czuć się obecny i w tej chwili, nie jesteś sam. Może twój umysł jest pełen niespokojnych myśli, albo martwi się o to, jak twoje ciało wygląda, czy to, co robisz jest "właściwe", albo czy masz zamiar osiągnąć orgazm. Jest to powszechne doświadczenie wśród ludzi wszystkich płci, seksualności i osób o różnych doświadczeniach seksualnych (cokolwiek za to uważasz). Brak obecności oznacza, że nie jesteś w stanie cieszyć się seksem tak bardzo - a przecież seks ma być przyjemny.

Więc jak możesz wyjść z głowy podczas seksu i po prostu być w tej chwili? Gemma Cribb, seks-terapeuta, psychoterapeuta i autorka "Great Sexpectations" (Trigger Publishing) wyjaśnia jak być bardziej uważnym podczas seksu, jak wyjść z głowy i jak naprawdę się nim cieszyć.

1. Ustaw scenę

1. Ustaw scenę

Wiele osób ma trudności z wyłączeniem się z tego, co dzieje się w ich życiu, aby naprawdę skupić się na doświadczeniach seksualnych. Jednym ze sposobów, aby pomóc nam przejść z życia codziennego do sypialni jest zaangażowanie się w rytuał samoobsługi i ustawić scenę przed seksem. Tak jak wtedy, gdy idziemy na randkę, bierzemy prysznic, perfumy i wchodzimy w coś, co jest dla nas seksowne, pomoże naszemu umysłowi skupić się na tym, co ma nadejść, a nie na tym, co wydarzyło się w ciągu dnia.

Podobnie jak wtedy, gdy przygotowujemy nasze domy do przyjęcia gości, tworzenie atmosfery, która jest dla nas seksowna poprzez robienie rzeczy takich jak robienie łóżka, zapalanie świec i włączanie muzyki da nam poczucie niezwykłości, co pomoże nam lepiej się w niej skupić i wchłonąć.

2. Połącz się z twoim ciałem

Jeśli myślisz o tym, gdzie chcemy się skupić podczas seksu, to jest to na naszym doświadczeniu fizycznym i na związku, jaki mamy z naszymi partnerami seksualnymi. Aby wydostać się z głowy, wielu z nas musi zrobić pewne rzeczy przed seksem, które pomogą nam dostroić się do naszego ciała.

Relaksujący prysznic, masowanie siebie (lub siebie nawzajem), nawet robienie niektóre rozciąga się lub medytowanie na twój oddechu może pomagać ciebie puszczać iść myśli dzień i inni zewnętrzni rozpraszacze i skupiać się wewnątrz na twój wcielonym doświadczeniu.

Jeśli nie możesz robić tych rzeczy z powodu czasu lub innych ograniczeń, pomocne może być delikatne zachęcanie do zwiększenia świadomości swoich doznań cielesnych podczas poruszania się przed seksem.

3. Nawiązuj kontakt wzrokowy

Ciężko jest być gdziekolwiek indziej w głowie, kiedy trzymasz wzrok partnera. Podjęcie wysiłku otwarcia oczu podczas seksu może pomóc nam pozostać obecnym, związanym z partnerem i reagować na zmiany w nastroju i energii doświadczenia.

W niektórych tradycjach tantrycznych zachęca się pary do spędzania czasu siedząc naprzeciwko siebie, trzymając się w milczeniu spojrzenia i oddychając razem jako preludium do seksu. Robienie tego przez kilka minut przed seksem, jako praktyka medytacji w parach, może naprawdę pomóc nam połączyć się z partnerem i oczyścić głowę przed seksem.

4. Porozmawiaj


W filmach rzadko widzi się pary rozmawiające podczas seksu. Założenie jest takie, że gdybyśmy naprawdę znali swojego partnera, nie musielibyśmy pytać, co im się podoba, ani mówić im, w co się pakujemy. Mimo, że uczymy się, jakie są preferencje naszych partnerów, wysiłek włożony w wyrobienie w sobie nawyku komunikowania się podczas seksu może pomóc nam pozostać obecnym i odciąć się od naszych umysłów.

Przekazywanie pozytywnych informacji zwrotnych ("Uwielbiam to!") lub wskazówek ("Bardzo bym chciał, gdybyś mógł zrobić to trudniej") oraz proszenie o informacje zwrotne i wskazówki może sprawić, że będziemy skoncentrowani na doświadczeniu naszego i naszego partnera.

5. Nie trzymaj się rutyny

Kiedy nabieramy nawyku i rutyny, możemy sprawdzić to doświadczenie, nie zwracać na nie uwagi, a czasami nawet nie pamiętać go wcale. Wszyscy mamy doświadczenie z jazdy lub spaceru znaną nam trasą i nie pamiętamy jej w ogóle. Podobnie, jeśli zawsze będziemy postępować zgodnie z tą samą rutyną podczas seksu, możemy nabrać złych nawyków pozwalając, aby nasze umysły dryfowały gdzie indziej i nie zwracając uwagi lub nie pamiętając tego doświadczenia.

Eksperymentowanie z odgrywaniem fantazji, wypróbowywaniem różnych pozycji i miejsc seksualnych lub przyjmowaniem różnych ról (takich jak "dawca" czy "odbiorca") może wprowadzić pewną nowość i trzymać nas z dala od głowy.

 gadżety erotyczne na potencję

Gadżety erotyczne potrafią podnieść libido i potencję a wszystkie możliwe zabawki znajdziesz w naszym sklepie erotycznym.