Jak pokonać wstyd seksualny

Obalanie wstydu seksualnego i podejmowanie kroków w kierunku seksualnego uzdrawiania, z Lisą Welsh.

Lisa Welsh pracuje w tej dziedzinie od wielu lat i pomaga swoim klientom zrozumieć ich traumę i zbudować współczucie dla siebie. Jej praca skupia się na wstydzie i tym, jak bardzo jest on spleciony z naszymi traumami. Lisa opowiada o swoich doświadczeniach z seksualnością od najmłodszych lat. Wstyd odegrał ogromną rolę w jej podróży seksualnej i karmił się brakiem granic. Mówi, że "moje ciało było walutą". Relatywne doświadczenie dla wielu kobiet dorastających w hiperseksualnym i patriarchalnym społeczeństwie.

Trauma Lisy pozostawiła ją na wiele lat zawstydzoną i uniemożliwiła jej odczuwanie przyjemności seksualnych w sposób, w jaki chciała je odczuwać - w sposób właściciele sromów są w stanie je odczuwać, dopóki nie podjęła kroków w kierunku uwolnienia się poprzez uzdrowienie seksualne. Stała się w tym mistrzynią i dziś pracuje nad wyzwoleniem wielu kobiet takich jak ona, które doznały wczesnej traumy i doświadczają z tego powodu ogromnej winy i wstydu. Lisa skupia się na pięciu głównych mantrach podczas omawiania traumy ze swoimi klientami.

Nie jesteś zepsuta. Jesteś doskonała w swoim wnętrzu.

Stworzyłaś bariery, aby chronić tę doskonałość. Nie musisz być naprawiany ani zmieniany. Te bariery uniemożliwiają Ci doświadczanie pełni życia i przyjemności, której jesteś godny. Te wzmacniające i zatwierdzające słowa przypominają nam, że nasze bariery zostały wprowadzone jako mechanizm bezpieczeństwa, ale my się za nie wstydzimy. Ważne jest, aby pracować z tymi barierami, a nie walczyć z nimi. Lisa mówi o dwóch uzdrawiających aspektach, do których dąży wraz z klientami, czując się bezpiecznie i mocno. Ta harmonia może pozwolić nam czuć się na tyle bezpiecznie, że staniemy się na tyle bezbronni, a jednocześnie na tyle silni, by uszanować nasze granice i poszerzyć naszą leczniczą podróż.

Wstyd a seksualność

Czym dokładnie jest uraz i w jaki sposób wstyd się w nim żywi?

Uraz jest często oddzieleniem części nas, utratą uczuć. Często staramy się potępić naszą traumę, ponosimy z niej winę i nie chcemy zaakceptować tej części nas. Jak mówi Lisa, "im więcej rzeczy zamkniesz w pudłach, tym mniej będziesz wolny". Celem jest włączenie wszystkich części nas samych, nawet tych, których się wstydzimy, ponieważ musimy pamiętać, że w naszym rdzeniu jesteśmy doskonali. Lisa wyjaśnia, jak możemy odczuwać urazy miednicy, a także urazy psychiczne. Może to przybrać formę nadużyć seksualnych i debiutów seksualnych, ale także procedury medycznej, ciąży, bólu miesiączkowego, PCOS, endometriozy, STI itp. Od najmłodszych lat jesteśmy uwarunkowani, aby działać i wyglądać w określony sposób, aby wyglądać atrakcyjnie dla męskiego spojrzenia społeczeństwa. Nauczono nas wstydzić się naszych naturalnych zachowań seksualnych, takich jak masturbacja czy fantazje - szczególnie dla kobiet. Wpływają one na retorykę seksualnego wstydu, który może podążać za nami w naszym dorosłym życiu i poważnie zaszkodzić sposobowi poruszania się po seksualności. Jednak wstyd seksualny nie jest naszym naturalnym stanem, wstyd jest zachowaniem wyuczonym. Lisa nadal wyjaśnia, że seksualny wstyd "jest sprytnym sposobem (...) trzymania nas w napięciu w sprawach, które powinniśmy zmienić i unikania spełniania naszych ambicji i uwalniania innych kobiet wokół nas". Jest sposób na wyjście z tego paradygmatu, a Lisa wyjaśnia, że to przez miłość do samego siebie. "Samo-miłość to ciężka miłość" (bardziej niż kąpiel w bańce), ale może pozwolić nam przezwyciężyć traumę.

Jak radzić sobie ze wstydem seksualnym

Pięć Etapów Uzdrawiania Seksualnego Lisy

1. Zidentyfikuj główny problem na poziomie powierzchownym. Skąd bierze się uraz i wstyd, nie kopiąc zbyt głęboko? Możesz napisać linię czasową swojej seksualnej podróży z podstawową ideą, aby zrozumieć, gdzie zaczął się wstyd. Wybaczcie sobie to. Powtórz: "Nie czuję się z tego powodu źle".

2. Zauważ wrażenia (z serca), które się pojawiają Poczuj, gdzie jest wstyd w twoim ciele. Czy to uczucie fizyczne? Daruj sobie miłość i współczucie, kiedy czujesz nadchodzący wstyd. Wiedząc, jakie to uczucie wstydu, możesz zauważyć, co je wywołuje i pracować poprzez te emocje.

3. Zauważ uczucia (z umysłu), które pojawiają się, kiedy czujesz wstyd. Pozwól sobie je odczuwać i daj sobie miłość, którą mogłeś zaniedbać w przeszłości. Przyjmij wszystkie pojawiające się emocje i pamiętaj o swoim wewnętrznym dialogu.

4. Połącz swoje ciało z twoją seksualnością. To może wyglądać na świadomą masturbację (tzn. patrzenie w lustro we wszystkich miejscach siebie). Stań się swoim własnym najbardziej troskliwym i czułym kochankiem zanim wpuścisz do środka kogokolwiek innego. Zauważ uczucia i emocje, które pojawiają się podczas masturbacji - być może jest to wściekłość lub smutek. Niech się pojawią, każda część twojego ciała musi zostać zaakceptowana.

5. Ekspresja seksualna z partnerem. Potrzeba bardzo dużo czasu, aby poczuć się na tyle silnym, aby wyznaczyć granice. Kobiece granice są codziennie lekceważone - nie są gotowe do penetracji, nie proszą o grę wstępną, nie zatrzymują się, gdy seks staje się niewygodny, udawane orgazmy itp... "Twoje ciało musi wiedzieć, że masz swoje plecy".

Lisa kontynuowała warsztaty, dając również pięć potężnych narzędzi, które mogą wesprzeć twoją seksualną podróż uzdrawiania. Obejmują one, medytację skanowania ciała, potrząsanie ciałem, świadomą masturbację, jajka yoni w celu zbudowania połączenia z dnem miednicy i dziennikowanie Są to krótkie akty samouwielbienia, które mogą zrobić, aby osiągnąć postęp w leczeniu. Narzędzia te mogą nam pomóc, gdy jesteśmy pobudzeni lub zaniepokojeni, chociaż Lisa przypomina nam, że inni ludzie są na swojej własnej drodze do uzdrowienia i będzie rzutować swój ból na tych wokół nich. Możemy również starać się utrzymać przestrzeń w nieosądzający sposób dla tych, którzy chcą uzdrawiać, ale nie są pewni, jak odkryć tę drogę. 

 

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.