Jak radzić sobie z zazdrością

Zazdrość, jak sobie radzić z uczuciem

Czy kiedykolwiek byłeś zazdrosny o swojego partnera? Czy twój partner kiedykolwiek chciał zobaczyć twój telefon lub był o ciebie podejrzliwy, kiedy chodzisz na spotkania z przyjaciółmi? Czy nienawidzisz, kiedy twój znaczący inny ma związek z kimś innym, kogo ty nie masz?

Zazdrość jest prawdziwa i może wpływać na wszystkie rodzaje związków. Porozmawiajmy o tym, jak radzić sobie z zazdrością w waszym związku, bez względu na to, czy jesteście monogamiczni, monogamiczni, czy całkowicie otwarci, i czym się one różnią!

POROZMAWIAJMY O ZAUFANIU


Zazdrość podnosi brzydką głowę, gdy brakuje zaufania. Co to znaczy? Czy ktoś złamał twoje zaufanie w przeszłości? Może widziałaś, jak małżeństwo twoich rodziców się rozpada, miałaś wcześniej złamane serce, albo byłaś tą, która wślizgiwała się na boku do DM ludzi. Jakikolwiek jest powód twojej zazdrości, są duże szanse, że nie chodzi o działania twojego partnera. Często uczucie zazdrości ma swoje korzenie w twojej własnej niepewności. Jest to szczególnie prawdziwe w alternatywnych związkach, w które zaangażowane są więcej niż dwie osoby. Identyfikując ŹRÓDŁO, z którego pochodzą twoje problemy z zaufaniem, będziesz w stanie zacząć rozwiązywać problemy z zazdrością.

TO NORMALNE UCZUCIE!


Wiele osób zakłada, że ponieważ zdecydowałeś się uczestniczyć w niemonogamii, nigdy nie czujesz zazdrości. Oczywiście, to jest głupie założenie. Ludzie są gatunkiem stadnym. Jesteśmy odrutowani, by dbać o ludzi z naszego kręgu. Co więcej, społeczeństwo warunkuje nas do monogamicznego stylu życia, który wiąże się z uczuciem wyłączności, własności i uprawnień. Uniknięcie zazdrości byłoby prawie niemożliwe. Ważne jest to, że kiedy pojawia się zazdrość, analizujesz to uczucie i reagujesz na nie w sposób nieniszczący, który jest zgodny z celami związku. 

INFORMUJ O SWOICH GRANICACH

INFORMUJ O SWOICH GRANICACH
Jeśli parametry nie są ustawione w relacji otwartej lub poli, zazdrość może łatwo wzrosnąć. Jeśli obaj partnerzy nie są na pokładzie do otwarcia lub do dodania trzeciej, to jest to GRUNT ZDROWIA do kiełkowania zazdrości. Odnosi się to również do jednorazowych doświadczeń seksualnych. Jeśli ty lub twój partner chce trójkę, a druga osoba nie jest tego taka pewna, upewnij się, że oboje jesteście gotowi, ponieważ trójka może być w towarzystwie. 

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że alternatywne relacje są nieprzepuszczalne dla zasad i granic. W rzeczywistości prawda jest zupełnie odwrotna. Aby zawiłości niemonogamicznych relacji były skuteczne, należy wyznaczyć i uzgodnić więcej, jeszcze wyraźniejszych granic i wytycznych. Otwarcie dyskutować i uzgadniać warunki i harmonogramy snu. Zdecyduj o protokole dla uczestników zabawy. Miej plan na wypadek, gdyby zazdrość okazała się problemem. Komunikacja jest ważna w każdym związku. Ale kiedy jesteś niemonogamiczny, staje się ona ważna w głębokim sensie. 

WIĘC JAKI JEST CEL?

Na drugim końcu zazdrości, jest zasada, do której dążą otwarci/policyjni ludzie na całym świecie. To północna gwiazda alternatywnego spokoju w związku. Nazywa się to współczuciem. Współczucie jest słowem używanym do określenia, kiedy masz szczere i autentyczne uczucia radości podczas oglądania, jak twój partner angażuje się seksualnie lub romantycznie dla innej osoby. Dla niektóre, ja może być trudny wierzyć że jakaś osoba kiedykolwiek uczciwie czuć w ten sposób. Ale to zdarza się cały czas w otwartych związkach, trójkącie, a nawet z rogaczkami. Jeśli chcesz się tam dostać, to możesz! To po prostu wymaga pracy nad rozpoznaniem i dostosowaniem sposobu, w jaki radzisz sobie z uczuciem zazdrości.

A CO Z RELACJAMI Z INNYMI?

Wielu heteroseksualnych ludzi sądzi, że wszystkie związki queer są otwarte. Tak nie jest, ale rzeczywistość jest taka, że relacje queer nie są zgodne ze wszystkimi zasadami heteronormatywności. Czasami osoby queer są zakute w kajdany przez idee swoich heteroseksualnych odpowiedników. To w porządku, że są seksualnie otwarci. To w porządku, żeby nie czuć się zazdrosnym w pozornie zazdrosnych sytuacjach. Ale w porządku jest też mieć te uczucia, kiedy pojawiają się naturalnie! Dziwaczni ludzie są na pierwszym miejscu. Nie ma nic złego w tym, że płoniemy własnymi szlakami o seksualności i sytuacjach, które powodują zazdrość. Tak długo, jak jesteśmy w kontakcie z tym, co nas uszczęśliwia i jak traktować ludzi z dobrocią i współczuciem, nie możemy się mylić. 

 sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.