Co robią pary, które mówią, że uprawiają "niesamowity" seks.

Niesamowity sex 

Każdy chce pracować nad sposobami na poprawę swojego życia seksualnego, a tam są wszelkiego rodzaju wskazówki i sztuczki, które twierdzą, że pomagają ci to zrobić. Ale odpowiedź może być w rzeczywistości kłamstwem w innych aspektach twojego życia.

Ostatnie badania przeprowadzone przez firmę CalExotics, zajmującą się zabawkami seksualnymi, wykazały, że ludzie, którzy mówią, że uprawiają "niewiarygodny" seks, są bardziej skłonni być proaktywnymi bramkarzami w różnych dziedzinach swojego życia.

Według badań 93% osób, które twierdziły, że mają "niewiarygodny" seks, wyznaczyło sobie regularne cele, podczas gdy tylko 52% osób, które opisywały swoje życie seksualne jako "nudne lub nieistniejące", było konsekwentnymi wyznacznikami celów.

Rozciąga się to na ustalanie celów z partnerem, przy czym 84% osób z "niesamowitym" życiem seksualnym mówi, że ustala cele z partnerem, a tylko 42% osób, które odpowiedziały "nudne lub nieistniejące" ustalanie celów jako para.

Badania wykazały również, że osoby opisujące swoje życie seksualne jako "niesamowite" najprawdopodobniej widziały się z doradcą ds. relacji lub seks-terapeutą.

Jeśli chodzi o rodzaj celów, jakie respondenci wyznaczyli sobie, włączyli do nich sprawy związane ze swoim związkiem i życiem seksualnym, do innych dziedzin, takich jak pieniądze, zdrowie i sprawność fizyczna.

44% osób w związkach twierdzi, że cele, które wyznaczyli sobie z partnerem, są seksualne, jak częstsze uprawianie seksu, wypróbowywanie nowych pozycji lub załamań, podczas gdy 49% twierdzi, że ich cele są relacyjne, w tym dzielenie się więcej, bycie bardziej prawdziwym i rzetelnym.

W międzyczasie 79% par stwierdziło, że cele, które wspólnie wyznaczyły, mają charakter finansowy, obejmujący takie kwestie jak wydatki i budżetowanie. 62% stwierdziło, że ich cele to cele fizyczne, takie jak tworzenie planów ćwiczeń fizycznych i odchudzania.

Tylko 6% osób w związkach twierdzi, że nie omawia żadnych celów z partnerem.

Sex oczami psychoterapeutki

Sex oczami psychoterapeutki

Psychoseksualna i relacyjna psychoterapeutka Kate Moyle wyjaśnia, dlaczego wyznaczanie celów może skorelować się z lepszym życiem seksualnym. Mówi: "Ludzie, którzy wyznaczają sobie cele, mają tendencję do koncentrowania się i oferowania tego, co chcą osiągnąć, intencji i uwagi, i ta sama zasada może mieć zastosowanie do naszego życia seksualnego.

"Podczas gdy bycie zorientowanym na cel (np. skoncentrowanym na osiągnięciu orgazmu) może być w rzeczywistości szkodliwe dla czerpania przyjemności z seksu, ponieważ może stać się on skoncentrowany na wynikach, pary, które często donoszą, że mają lepszy seks, to te, które są aktywnie zaangażowane i inwestują w swoje życie seksualne i intymne.

"Nasze życie seksualne wymaga pielęgnowania jak wszystko inne w naszym życiu, a więc kształtowanie pozytywnych nawyków wokół tego może naprawdę zaprocentować, jak widzimy w raportach z tych badań."

 sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.