Uduchowienie się swoją seksualnością

Seksualność na duchowym poziomie

Kryształy. Medytacja. Joga. Modlitwa. Czytanie nowej epoki, książka samopomocy. Wszystkie te rzeczy brzmią wspaniale, ale jak mogłyby być związane z seksem?

Cóż, możesz być zaskoczony. Zanurzmy się w punkcie przecięcia między seksem a duchowością.

Od wieków taoiści i mistycy oraz inne nauki duchowe włączają seks jako praktykę duchową. Rzeczy takie jak tantra, medytacja, seks duchowy i "magia seksualna" badały skrzyżowanie między seksualnością a duchowością.

Seks polega na wzajemnym oddziaływaniu energii, która z natury rzeczy dodaje element duchowy. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale prawdopodobnie wybierasz swoich partnerów życiowych, przyjaciół - z korzyściami lub przypadkowymi spotkaniami, wyssając z nich energię, bez względu na to, czy była świadoma czy nie.

Wiedząc o tym, może nadszedł czas, abyś zrobił jakieś "poszukiwanie duszy" o tym, co seks oznacza dla twojego umysłu, ciała i, cóż, duszy. Jeśli naprawdę nie uważasz siebie za osobę duchową lub uważasz, że to wszystko jest "woo woo" - całkowicie ok. Po prostu spróbuj zachować otwarty umysł i zobaczyć czy coś "rezonuje" z tobą.

CO TO JEST "DUCHOWOŚĆ"


Co to dokładnie znaczy być "duchowym"? We współczesnych czasach duchowość ma tendencję do odnoszenia się nie tylko do uczestnictwa w zorganizowanej religii, ale do szerszego poczucia bycia związanym z "duchem" lub "spotkaniem z własnym "wewnętrznym wymiarem"". Zasadniczo, można ją nazwać "duchową", jeśli po prostu wejdzie się do środka i zacznie zauważać to, co dzieje się w środku. 

Innymi słowy, zacznij dostrzegać swoje emocje, nastroje, myśli i doświadczenia w ciele i poza nim. Wszystkie te rzeczy dzieją się, kiedy uprawiasz seks, więc oczywiście jest jakiś związek. Pierwszym krokiem do tego, żeby zacząć zajmować się swoim własnym seksownym duchowym ja, jest naprawdę zacząć zwracać uwagę na swoje wewnętrzne ja.

ODDECH I MEDYTACJA

ODDECH I MEDYTACJA
Jeśli uważasz, że to mylące, możesz po prostu zacząć od zauważenia swojego oddechu. I zadać sobie pytanie, jak się czujesz w środku.

Duchowość naprawdę wykorzystuje to, kim jesteś. Czasami jest to trudne z ciągłym rozpraszaniem uwagi w codziennym życiu. Dlatego ludzie lubią medytować, aby uciszyć umysł.

Jest taka rzecz zwana medytacją seksualną, której możesz spróbować, a która może pomóc ci spowolnić seks i lepiej połączyć się z twoim ciałem i partnerem. "Tak jak medytacja może nauczyć cię być bardziej obecnym i spokojnym w codziennym życiu, tak samo może nauczyć cię być bardziej obecnym, gdy już się na niej znajdziesz".

SEX JAKO ŚWIĘTOŚĆ

"Czas zobaczyć seks jako prawdziwie świętą sztukę, jaką jest. Głęboka medytacja, święta komunia i taniec z siłą stworzenia." ~ Marcus Allen

To takie głębokie! Niektórzy ludzie wierzą, że seks jest świętym aktem, który wiąże cię z kosmosem i może wpłynąć na twoje duchowe, psychiczne, a nawet fizyczne zdrowie. Świętość "jest rodzajem świadomości, nie funkcji ego, logicznego umysłu, ale bardziej intuicyjnej lub bezpośredniej świadomości wzorców biegnących przez wszystko wokół nas".

W celu połączenia praktyki duchowej z seksem, spróbuj stworzyć rytuał wokół seksu. Możesz spróbować użyć kryształów w swoim życiu seksualnym, trzymając je w pobliżu, aby wykorzystać ich energię. Możesz dać sobie kilka cichych afirmacji przed wskoczeniem do aktu. Albo możesz po prostu skupić się na tym, co uważasz za duchowe aspekty seksu.

To, co czyni seks świętym, to skupienie się na swoich zamiarach podczas seksu. Praktykowanie bycia obecnym może sprawić, że nawet najgorszy seks stanie się święty (moim zdaniem). A świętość nie oznacza "poważnie" - świętość można znaleźć nawet w najbardziej zabawnym seksie. Wierzę na przykład, że rola odgrywana w BDSM może być aktem duchowym, który może zapewnić uzdrowienie, jeśli zostanie dobrze wykonany.

MANIFESTACJA


Zróbmy sobie nacięcie. Czy kiedykolwiek myślałeś o uprawianiu seksu na skalę galaktyczną, jako o sposobie na połączenie się z kosmosem i wprowadzenie rzeczy, które chcesz zamanifestować? Cóż, niektórzy uważają, że to działa! Zróbcie sobie rowek i manifestujcie swoje pragnienia! Możesz nawet rzucać zaklęcia za pomocą swoich orgazmów! Oto wspaniały artykuł na temat tego, jak zamanifestować to, co chcesz za pomocą energii seksualnej.

Osobiście manifestuję się podczas przerw w pracy, używając mojej Magicznej Różdżki. Wowza! Mój dzień po prostu lepiej płynie, a ja przyniosłam kilka fajnych rzeczy.

TANTRA: ZŁOTY STANDARD DLA SEKSU DUCHOWEGO

TANTRA: ZŁOTY STANDARD DLA SEKSU DUCHOWEGO

"Piękno i mądrość Tantry polega na tym, że wzmacnia ona seksualność jako drzwi do "ekstatycznego umysłu wielkiej błogości". Naprawdę, u szczytu orgazmu przebijamy się przez iluzję rozdrobnienia i separacji oraz dostrzegamy jedność i wzajemne powiązania wszystkich istot. A przez drugiego - naszego partnera - zakochujemy się w życiu." ~ Margot Anand

Brzmi całkiem fajnie, co? Mam wrażenie, że podczas kwarantanny nasza potrzeba zagłębienia się w nasze praktyki seksualne jest jeszcze bardziej wyraźna. Inaczej mówiąc, po prostu zmęczenie nie zniknie, gdy będziemy zamknięci w sobie przez więcej miesięcy. Potrzebujemy trochę urozmaicenia i pójście głębiej jest jednym ze sposobów, aby to zrobić! W swojej książce "Urban Tantra" Barbara Carrellas uznaje naszą potrzebę znalezienia "duchowej praktyki, która obejmuje seksualność". Tantra może to zapewnić ludziom i wnieść nowy wymiar do seksu. Tantra w sanskrycie dosłownie oznacza "krosno, splot, system". 

Nie jestem ekspertem od Tantry, ale znam pewne podstawowe doktryny seksu tantrycznego. Jeśli jesteś początkujący, proponuję ci przeczytać Miejską Tantrę. Możesz zacząć od kilku głównych wskazówek, w tym skupienia się na oddechu. Chcesz również spowolnić seks, przygotować swój umysł, uważnie obserwować własne ciało i ciało partnera. Jest to dobry artykuł o tym, jak zacząć od seksu tantrycznego lub tantrycznego i obejmuje on zarówno seks partnerski, jak i solowy!

 gadżety erotyczne na potencję

Gadżety erotyczne potrafią podnieść libido i potencję a wszystkie możliwe zabawki znajdziesz w naszym sklepie erotycznym.