Różne rodzaje niekonwencjonalnych par

 

Nietypowe pary - na czym polega ich wyjątkowość

Miłość przychodzi na wiele sposobów, kształtów i form. W tradycyjnym rozumieniu, "para" oznacza zwykle związek pomiędzy dwoma osobami płci przeciwnej. Ale od tego ograniczenia przeszliśmy długą drogę. Normy dotyczące płci zmieniły się, a nowe i różne style życia stały się bardziej popularne i akceptowane w głównym nurcie.

Z okazji Narodowego Dnia Pary, oraz Alternatywnego Sierpnia, podzielmy się na różne rodzaje alternatywnych stylów parowania/relacji.

POLIAMORIA 


Polyamory oznacza "praktykę uczestniczenia jednocześnie w więcej niż jednym poważnym związku romantycznym lub seksualnym za wiedzą i zgodą wszystkich partnerów". Ogólnie rzecz biorąc, związki poliamoralne mogą być grupami lub kwadrupolami, a nawet więcej!

Istnieje poliamorium hierarchiczne, gdzie jedno partnerstwo jest podstawą grupy. Istnieje również poliamorium "niehierarchiczne", gdzie wszyscy członkowie grupy poli są na równych prawach z podobnymi terminami.

Czasami, poliamorie nie mają tylko seksualnych konotacji. Innymi słowy, ludzie w związkach poliamoralnych mają prawdziwe związki miłosne z ludźmi w nich przebywającymi. Związki te nie ograniczają się tylko do seksu. Prawie zawsze obejmują one uczucia romansu, miłości i zaangażowania.

Polifidelność jest rodzajem poliamorum, "w którym wiele osób jest zaangażowanych w siebie nawzajem i nie jest otwartych na nowych partnerów". Innymi słowy, wszyscy uczestnicy grupy zgadzają się i zobowiązują się nie rozszerzać relacji na inne osoby. To jest jak zamknięta monogamiczna relacja, tylko z większą ilością ludzi!

OTWARTY


Otwarte relacje to termin, który obejmuje szeroki zakres relacji. Bycie w "otwartym" związku może oznaczać wiele rzeczy. Może obejmować poliamorię, ponieważ związek jest zasadniczo "otwarty" na innych już. Jednakże, może to również oznaczać, że członkowie pary mogą swobodnie szukać satysfakcji seksualnej gdzie indziej. Istnieje wiele sposobów na nawiązanie otwartego związku. Wszystko zależy od pary oraz jej potrzeb i pragnień. Każdy z nich decyduje i omawia, jakie są jego granice, ograniczenia i potrzeby. 

Jaka jest więc różnica między relacjami Poly i Open?
Jak mówi dzisiejsza psychologia:

"Poly i Open są inne. Pary Poly są zazwyczaj związane z innymi ludźmi razem. Pary otwarte często mają związki lub przygody oddzielne od siebie. Podczas gdy otwarte pary mogą być zainteresowane tylko seksem z innymi, pary Poly są zorientowane na długoterminowe emocjonalne zaangażowanie z innymi".

Co prowadzi nas do...

OPEN-POLY 


Open/Poly jest zasadniczo szerszą kategorią relacji, która może być połączeniem otwartej relacji z tendencją poli lub na odwrót. Zazwyczaj, gdy ktoś mówi, że jest w związku "Otwartym/Polskim", jest to sposób na wyrażenie, że związek nie jest tak łatwo podzielony w żadnej z kategorii. Wyjaśnienie całej mechaniki jest skomplikowane i szczerze mówiąc, nie dla każdego jest to sprawa. Może to być również sposób na wyrażenie, że związek (lub tożsamość osobista) może nadal ewoluować.

SWINGING 


Swinging to termin używany do określenia pary, która lubi wychodzić i wymieniać partnerów z innymi parami, ale może oznaczać różne rzeczy. Definicja słownikowa obejmuje "akt lub praktykę bycia wolnym i nieskrępowanym seksualnie" lub "wymianę małżonków na seks".

Swingery spotykają się zazwyczaj w dużych grupach, np. na imprezach lub "przejęciach" kurortów/wydarzeń. Ale lubią również kameralne otoczenie, takie jak proste spotkanie dwóch par, które "zamieniają się" partnerami na jedną noc. Osobiście widziałam więź, jaka łączy partnerów, kiedy się huśtają. Lubię myśleć o tym jako o "sporcie zespołowym".

MONOGAMIA


Jeśli ktoś identyfikuje się jako "monogamiczny" zazwyczaj oznacza to, że ma tendencję do skupiania się na jednej osobie, jakby była monogamiczna, ale jest również otwarty na odkrywanie seksu poza tą osobą. Monogamiczny jest szeroką kategorią, podobnie jak "otwarty" i może wskazywać, że wierność jednemu partnerowi jest naprawdę ważna.

Termin monogamish został ukuty przez seks i związek felietonista Dan Savage i powszechnie uważa się, że oznacza wiele rzeczy, ale zazwyczaj koncentruje się wokół wyborów seksualnych ludzi wewnątrz monogamous związku. 

To, jak wygląda związek monogamiczny, różni się w zależności od pary. Partnerzy w tych związkach mogą "negocjować warunki, które obejmują "tylko jedną noc stoiska" lub "kiedy podróżujemy", podczas gdy inni mają politykę "nie pytaj, nie mów".

Osobiście wypróbowałem odmianę polityki "nie pytaj, nie mów" i sprawdziła się ona dobrze w jednym związku, ale nie w innym. To naprawdę sprowadza się do zaufania i komunikacji i to, co sprawdza się dobrze dla wszystkich partnerów.

KINKY


Włączam tę "kategorię" par, ponieważ (a) jestem zboczony i identyfikuję się jako taki, oraz (b) jako styl związku, ludzie go przeoczają. Ludzie, którzy są upośledzeni, mogą mieć alternatywny styl życia, w tym FLR ("kobiece związki"), rogacze, d/s ("dominujący/podległy") dynamiczny, itp. Zboczony styl życia może, ale nie musi obejmować żadnego lub wszystkich wymienionych powyżej związków. 

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.