Różne formy związków poligamicznych

Różne formy związków niemonogamicznych

Podczas gdy my w dalszym ciągu rozwiązujemy nasze założenia dotyczące płci i kamieni milowych w życiu (szkoła, kariera, dom, rodzina), dla niektórych z nich to kwestionowanie wpleciło się również w ich relacje. Coraz częściej ludzie kwestionują, jak potrzebna jest dla nich monogamia - by być romantycznie i seksualnie zaangażowanym z jedną osobą na raz. Bardziej niż kiedykolwiek kobiety domagają się miejsc w kierownictwie i czekają o wiele później w życiu, aby mieć dzieci, jeśli w ogóle. Może być również tak, że widoczność kwestii LGBTQIA+ poza Miesiącem Dumy pozwala nam cieszyć się relacjami, które mają sens dla nas, a nie dla tego, czego nas nauczono. Jedna rzecz jest pewna, że Internet pozwolił ciekawskim umysłom łączyć się, dzielić radami i budować społeczność dla tych, którzy odrzucają tradycyjne związki.

Tak więc, zabraliśmy się za Instagram, aby zobaczyć, co nasza własna społeczność myśli na temat relacji poliamoralnych. Spośród 357 respondentów, 46% osób powiedziało, że rozważyli niemonogamiczny związek. Na pytanie, co im się podoba, wielu z nich powołuje się na to, że monogamia jest "domyślnym ustawieniem" i "małżeństwem konstruktu społecznego". Złamanie norm społecznych jest dla wielu z nas priorytetem, ponieważ staramy się usunąć oczekiwania co do tego, jak powinniśmy się zachowywać lub prowadzić nasze życie. Dalsze motywacje są sprawą serca i umysłu, ponieważ szansa na wypełnienie naszego życia czymś więcej niż tylko jedną szczególną osobą jest niezwykle atrakcyjna. Ogrzewające słowa takie jak "troskliwy", "miłość i uwielbienie", "dzielenie się" i "związek" podkreślają emocjonalne spełnienie, które może wynikać z niemonogamicznego podejścia.

Poliamoria

Przyjemność - pozytywne cele również odgrywają ogromną rolę w rozważaniach! Począwszy od obchodzenia seksu podczas długotrwałych związków, a skończywszy na umożliwieniu większej różnorodności w życiu seksualnym pary; niektórzy z nas postrzegają to jako okazję do zapewnienia, że nasze potrzeby i pragnienia seksualne nie są tłumione. Podobnie, podniecenie i możliwość nauczenia się czegoś nowego - o nas samych lub różnych technikach - jest kuszące.

Zapytaliśmy też pozostałych 54% uczestników, co odkłada na później ideę poliamoryjności. Prawie 40% wspomina o "zazdrości". Jest to wspólny wątek, w którym główną troską jest poczucie niepewności i wątpliwości. Rozbrzmiewa "strach przed byciem zranionym" i "strach przed poczuciem nieadekwatności". Wydaje się, że ten nacisk na więzi emocjonalne jest tak silny, że rozważania na temat przyjemności nie wchodzą w grę naprawdę, chociaż niektóre logistyki państwowej jako uzasadnienie dla trzymania się monogamii również. Niektórzy członkowie naszej społeczności podzielają pogląd, że ich "partner jest monogamiczny" lub że mają dzieci, co sugeruje, że poliamorowa dynamika nie będzie dla nich teraz działać.

Związki poligamiczne

Jeden z uczestników porusza słuszną kwestię: "jak to wychować?". Rozmowa o seksie z naszymi partnerami może być trudna, ale dzięki dobrej komunikacji możemy otworzyć dyskusję. Bądźcie ciekawi, zadawajcie pytania, mówcie asertywnie i rozmawiajcie poza sypialnią. Bycie uzbrojonym w wiedzę pomaga nam czuć się bardziej komfortowo i mieć większe możliwości. Tak więc, poniżej znajduje się kilka przydatnych, choć nie obszernych określeń dla relacji niemonogamicznych, w których wszystkie strony są świadome dynamiki (tj. nie zdrada/poszanowanie). Może zauważysz coś, co ci się spodoba? Poligamia Jest to sytuacja, gdy ktoś jest żonaty z wieloma osobami.

Najczęstszą reprezentacją tego widzianą w mediach będzie mężczyzna, który może ożenić się z kilkoma kobietami. Podczas gdy w większości miejsc jest to nielegalne, fundamentalistyczni mormoni są najczęściej przywoływani do praktykowania poligamii jako kamienia węgielnego swojej wiary. W większości społeczeństw jest ono uważane za tabu. Poligamia (znana również jako poliam lub poliam) Termin ten odnosi się do etycznych związków, które dotyczą więcej niż dwóch romantycznych i seksualnych partnerów. Istnieje wiele form poliamoriów.

Na przykład, Lisa może być w związku, kiedy Gemma i Terry, ale Terry i Gemma mogą nie być w związku ze sobą; oni sami mogą być nawet monogamiczni dla Lisy lub mieć innych partnerów. Ta dynamika może być uważana za anarchamorię, ponieważ każdy jest "równym partnerem", ale nie wszyscy są ze sobą związani. W dynamice nie-hierarchicznej partnerzy będą zarządzać swoim związkiem tak, aby każdy był traktowany priorytetowo. W pierwotnej/ drugorzędnej dynamice poliamowej istnieje zgoda, że jeden związek może być traktowany priorytetowo, być może dlatego, że mają razem dzieci lub byli razem pierwsi. To tworzy dynamikę hierarchii.

Czy próbowałeś orbitować? Ta technika przyjemności składa się z orbitowania wokół żołędzi łechtaczki, aby zbudować podniecenie poprzez intensywne kuszenie. Można to zrobić również wokół wejścia do pochwy! Chcesz przeczytać więcej wskazówek dotyczących przyjemności? Odkryj teraz

Polikules.

Określenie na romantyczną sieć niemonogamicznych ludzi. Otwarty Prawdopodobnie najczęściej używane wyrażenie, ponieważ więcej ludzi przyjmuje takie podejście do randek. Może mieć również zastosowanie do małżeństw / związków, gdzie jeden lub oboje partnerzy angażują się w intymności poza ich związku. Niektóre pary mogą zacząć w ten sposób lub zdecydować się na późniejsze "otwarcie" swojego związku. Monogamizm To jest dokładnie to, jak to brzmi! To jest kiedy para jest zazwyczaj monogamiczna ale tam może być niektóre poziomy seksualnej intymności poza ich związkiem, który jest akceptowalny przy okazji. Może to być w czasie podróży, na imprezach lub na specjalnych okazjach. Jesteście ciekawi, czy chcecie odkryć niemonogamikę?

Dobrym testem jest zadać sobie pytanie, jak byś się czuła, gdybyś zobaczyła, że twój partner mrugnęła do przodu w fazie miesiąca miodowego, który kiedyś spędziliście razem. Czy czułbyś się nieswojo, zazdrosny lub zadowolony i podekscytowany? To ostatnie jest dobrą wskazówką, że możesz mieć to, co trzeba. To nie znaczy, że zazdrość nigdy nie będzie miała miejsca. Jest to przecież ludzka emocja, jednak komunikacja, regularne kontrole i wyznaczanie granic są bardzo ważne. To, co może pracować dla ciebie, może się zmienić, podczas gdy twój partner może chcieć zbadać dalej. Jest to ryzyko, które również powinno być wcześniej omówione i przydatne może być znalezienie kogoś bardziej doświadczonego lub doradcy ds. relacji, który pomoże wam wspólnie stworzyć plan. Samotnie lub na randce? Rozmowy te należy prowadzić na wczesnym etapie, aby uniknąć zranienia uczuć; należy zbadać lokalne społeczności i grupy. Mogą to być spotkania, podczas których ludzie mogą dzielić się poradami i oferować wsparcie dla nowo przybyłych, bez oczekiwania, że będą się spotykać. Mogą też istnieć grupy, które mają na celu stworzenie możliwości spotkania się! Tylko czas może nam naprawdę powiedzieć, czy związki niemonogamiczne są rzeczywiście "przyszłością miłości", ale ważne jest, aby pamiętać, że istnieją one być może nawet dłużej niż monogamia, a to może być raczej powrót do trendu.sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.