Przyjemność i nasze zdrowie seksualne w czasach Covida

Seks w czasach Covida

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia Seksualnego była "Przyjemność seksualna w czasach COVID-19". Fakt, że o przyjemności mówi się w dziedzinie zdrowia seksualnego, które zazwyczaj tak bardzo koncentruje się na chorobach przenoszonych drogą płciową i rozmnażaniu, świadczy o tym, że świat wreszcie uznaje przyjemność za istotny element zdrowia seksualnego! W trudnych czasach, które do tej pory przyniosły nam rok 2020, wszyscy znaleźliśmy drobne przebłyski nadziei i wiwatu, które pomogły nam przetrwać. W Smile Makers myślimy, że jednym z tych przebłysków jest to, jak pandemia popchnęła nas do świadomości przyjemności seksualnej, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, jako kluczowego czynnika wpływającego na nasze ogólne samopoczucie. Jeśli jest coś, czego potrzebujemy w tym roku, to są to bardziej pozytywne wibracje - i jesteśmy gotowi z naszymi pozytywnymi nastawieniami do przyjemności przynieść Ci trochę!/> Czym jest przyjemność seksualna? Przyjrzeliśmy się już definicji zdrowia seksualnego WHO, ale co z przyjemnością seksualną? Światowe Stowarzyszenie Zdrowia Seksualnego przyznaje w swojej Deklaracji Przyjemności Seksualnej, że "przyjemność seksualna to fizyczna i/lub psychiczna satysfakcja i przyjemność czerpana ze wspólnych lub samotnych doświadczeń erotycznych, w tym myśli, fantazji, marzeń, emocji i uczuć". Tak więc, jest to coś więcej niż tylko fizyczne akty seksualne.

Odkrywanie seksualności

Odkrywanie naszej seksualności, otwieranie zarówno umysłu jak i ciała na seksualną przyjemność, kultywuje radość! Kiedy doświadczamy przyjemności seksualnej, nasze ciało wypuszcza worek pełen hormonów, które sprawiają, że czujemy się dobrze; hormony te przeciwdziałają działaniu kortyzolu, hormonu stresu (naprawdę wielkiej imprezowej kupy). Lepszy sen, uwalnianie stresu, uśmierzanie bólu, wzmocnienie odporności, lepszy nastrój; to tylko niektóre z korzyści zdrowotnych płynących z przyjemności seksualnych. Dlatego też dobre samopoczucie seksualne powinno być brane pod uwagę obok dobrego samopoczucia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego - teraz, w niepewnych czasach, i zawsze. Czy w 2020 roku będziemy mniej aktywni seksualnie? W czasie pandemii, kwestia miłości, randek i seksu była w wielu naszych umysłach. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w długotrwałym związku, czy też jesteśmy samotni i gotowi na spotkanie na odległość, nie da się zaprzeczyć, że Covid-19 sprawił, że otworzyliśmy się na nasze perspektywy seksualności. Zespół w Manrepeller poprosił swoją społeczność o zastanowienie się nad tym, jak doświadczają teraz miłości. Z ich ankiety wynika, że 48% osób stwierdziło, że uprawia mniej seksu niż przed epidemią. Należy wziąć to pod uwagę w dwojaki sposób: po pierwsze, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zamykania się na klucz i społecznego dystansu, wiele osób nie spotyka się z potencjalnymi partnerami. Po drugie, zakłada się tutaj, że "seks" oznacza z partnerem. Jak wiemy, seks to nie tylko seks, gdy mamy kolegę z zespołu lub gdy jest on przenikliwy. Nie należy zapominać o nawykach seksualnych i procedurach masturbacji! W internetowym badaniu Instytutu Kinsey'a "Changes in Solo and Partnered Sex Behaviors During COVID-19" wzięto pod uwagę inne zachowania seksualne, w tym takie kategorie odpowiedzi jak: masturbacja własna, oglądanie erotyki, używanie wibratora przytulonego do romantycznego partnera. Ogółem, 50% Amerykanów zgłosiło zmianę, najczęściej spadek zachowań seksualnych. Takie negatywne zmiany w kluczowym okresie dla wzmocnienia i ochrony naszego dobrego samopoczucia sugerują, że nie jesteśmy świadomi pozytywnego wpływu przyjemności seksualnych.

Zmiany w seksualności

Uznanie takich zmian w seksualności i vice versa, zrozumienie, jak zmiany w innych obszarach naszego życia wpływają na nasze życie seksualne, zwiększy naszą świadomość dobrego samopoczucia seksualnego. Zrozumienie, jak wszystko jest splecione, da przestrzeń do lepszego skupienia i włączenia się w szerszą infrastrukturę wellness. Kolejne badania przeprowadzone przez Kinsey Institute poszerzyły zakres czynników, które mogą pomóc ludziom lepiej poruszać się w sytuacjach pandemicznych, nawet gdy pożądanie seksualne jest mniejsze. Badacz Justin Lehmiller sugeruje, że "ludzie tworzą nowe i unikalne możliwości dążenia do spełnienia seksualnego... wielu z nich postrzega obecne okoliczności jako okazję do poszerzenia swojego repertuaru seksualnego i spróbowania czegoś nowego". Sexting, dzielenie się fantazjami seksualnymi i próbowanie różnych pozycji to niektóre z nowych rzeczy, które 17% respondentów zgłosiło jako dodające do ich życia seksualnego. Wirus Corona może stanowić wyzwanie dla naszego zdrowia seksualnego i mieć negatywny wpływ na nasz popęd seksualny, ale daje również możliwość poszerzenia naszego postrzegania przyjemności seksualnej i spróbowania nowych rzeczy. W Smile Makers widzieliśmy więcej; Więcej osób kupujących wibratory Więcej odwiedzin na naszym blogu, w tym w sekcji poświęconej erotyce Więcej zapisów na nasz kurs online Vulva Talks Spontaniczne zgłoszenia całych historii erotycznych Być może nie 'robimy' tyle seksu, ale wygląda na to, że jesteśmy chętni do odkrywania naszych seksualnych ciekawostek. Bierzemy nowo odkryty czas na czytanie i uczenie się; edukowanie się na temat naszej seksualności i anatomii przyjemności. Potwierdzamy nasze własne fantazje i myślimy o nich z większą pewnością siebie. Znajdujemy nowe sposoby traktowania siebie poprzez mieszanie naszych narzędzi przyjemności. Podejmujemy kroki, aby poczuć się seksualnie wzmocnione, a wzmocnienie pozycji jest oh-so satysfakcjonujące! Wszystko to pokazuje, że nawet w czasach rozpaczy, jesteśmy chętni do znalezienia sposobów, aby poradzić sobie z uczuciem stresu lub zwalczyć je. Poszukiwanie kreatywnego podejścia do przyjemności seksualnej, zwłaszcza przy tak powszechnych ograniczeniach społecznych i być może większej ilości czasu, pozwala nam na przywrócenie radości do naszego codziennego życia. Sexual Pleasure As A Coping Mechanism 2020 to już całkiem coś.

Seks w czasach Covida

Seks a zdrowie psychiczne i fizyczne

Mamy do czynienia z jedną z największych presji na nasze zdrowie psychiczne i zwiększoną troską o nasze zdrowie fizyczne; musimy się szybko dostosować. Łatwo jest poczuć się przytłoczonym stresem, niepewnością, troską i samotnością. Dając sobie czas i przestrzeń na odkrywanie przyjemności seksualnych, zarówno w pojedynkę, jak i w partnerstwie, możemy złagodzić niektóre z tych niespokojnych uczuć i pomóc nam nieco lepiej radzić sobie z nimi. Zdrowe mechanizmy radzenia sobie z tym zjawiskiem często obejmują inteligencję, kreatywność, komunikowanie się i ćwiczenie - er, możemy połączyć to wszystko również z naszą seksualnością. Zobacz, jak naprawdę przyjemność seksualna jest powiązana z naszym ogólnym samopoczuciem! 5 Sposobów na znalezienie przyjemności seksualnej w Twoim codziennym życiu Fantazje i badania erotyki pokazały, że coraz więcej ludzi odkrywa swoją seksualną wyobraźnię. Niezależnie od tego, czy masz ochotę podzielić się swoimi ulubionymi fantazjami z partnerem, czy też słyszysz słodkie słówka szeptane do ucha z dźwiękową erotyką; podążaj za swoimi ciekawostkami.

Cuddling & Kissing

Jednym z największych wzrostów zachowań seksualnych są ludzie przytulający się, trzymający się za ręce i całujący więcej. Te uczuciowe intymności mogą uwalniać hormony przytulania, takie jak serotonina, które pomagają nam się zrelaksować i poprawić nastrój.

Sexting & Talking

Chcesz spróbować czegoś nowego? Coraz więcej osób wykazuje chęć spróbowania seksu telefonicznego lub sekstingu, szczególnie w sytuacji, gdy mamy zapewnione schronienie, kwarantannę i nakaz zamknięcia.

Związki seksualne to nie tylko dotyk; możemy poczuć dobre wibracje, wkładając naszą wyobraźnię w słowa! Masturbacja Wiemy, że masturbacja kobiet jest dobra dla naszego zdrowia, a teraz nadszedł czas, aby naprawdę uznać ją za część rutyny samoopieki. Pokazanie sobie trochę samouwielbienia zabierze nas na chwilę z głowy i pozwoli nam odkryć nasze ciała. Wzajemna masturbacja może być świetnym sposobem na ponowne rozpalenie popędu seksualnego, jeśli jesteś w związku, a także działa dla długoletnich kochanków - zobacz seksting powyżej! Wibratory Więcej wibratorów zostały sprzedane niż kiedykolwiek wcześniej, i chociaż może to nie zgadzać się ze spadkiem ogólnych zmian zachowań seksualnych, to jednak sugeruje, że ludzie szukają, aby ożywić swoje wibracje przyjemności! Poświęć czas na własne ręce, dosłownie, z zabawek seksualnych z różnicy. Nasz wibrator języka francuskiego był bestsellerem w zeszłym miesiącu; być może to wszystko nadrobić utratę seksu oralnego może zrobić, lub miękki dotyk na strefy erogenne, które przypominają nam o naszym potencjale przyjemności. Odkryj korzyści płynące z seksualnej przyjemności podczas pandemii, i zawsze, jako sposób na znalezienie radości w każdym dniu!

 

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.