Odzyskiwanie swojej seksualności podczas zarządzania objawami PCOS

Seks a PCOS

Seks a zespół policystycznych jajników (PCOS)

Aby normalizować rozmowy na temat kobiecej seksualności, musimy normalizować rozmowy o rzeczach, które wpływają na naszą seksualność, takich jak PCOS. Starając się przyjąć pozytywne podejście, jeśli chodzi o zdrowie seksualne, i podkreślając, jak bardzo przyjemność seksualna wpływa na nasze ogólne samopoczucie, zastanawiamy się, czego możemy się spodziewać w przypadku zespołu policystycznych jajników i jak nie powinien on powstrzymywać nas przed badaniem naszej seksualności! Zespół policystycznych jajników (PCOS) to zespół objawów, które występują w związku z podwyższonym poziomem androgenów (męskich hormonów) u kobiet. Dotyczy on co najmniej 1 na 10 kobiet w wieku rozrodczym i może powodować zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, zespół metaboliczny, cukrzycę oraz przyrost masy ciała. Nie ma lekarstwa na PCOS, ale istnieje kilka metod leczenia, które mogą zmniejszyć lub nawet wyeliminować nasze objawy. Tak więc, chociaż PCOS może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne, psychiczne i emocjonalne, nie oznacza to, że nie możemy być właścicielami naszego ciała - w rzeczywistości, być może jest to świetny powód do odkrycia siebie. Wiedza to przecież siła, a im więcej wiemy o naszych ciałach, tym bardziej możemy się nimi cieszyć! To, że nasze ciała nie pasują do tego, co postrzegane jest jako "normalne", nie oznacza, że nie mogą dla nas pracować, ani że nie możemy z nimi pracować.

Dysfukcja seksualna a PCOS

Od łączenia się z naszym ciałem, czując się bardziej pobudzeni, gdy jesteśmy na i złagodzenie skurcze okresowe z jakimś samozadowoleniem; ułatwmy sobie spokój z PCOS. Od dysfunkcji seksualnej do intymności Dysfunkcja seksualna jest częstym problemem dla kobiet cierpiących na PCOS. Badania pokazują, że najczęstszymi domenami, których to dotyczy są pragnienie, pobudzenie i smarowanie. Co więcej, kobiety cierpiące na PCOS często muszą stosować tabletki regulujące ich miesiączkę, co może prowadzić do zmniejszenia libido. Po prostu nie możemy złapać przerwy! Oprócz przyjęcia zdrowych codziennych nawyków, takich jak ćwiczenia fizyczne, redukcja stresu i odpowiedni sen w celu zwiększenia popędu seksualnego, objęcie erotycznej strony przez siebie może również pomóc.

Chwytanie swojej seksualnej wyobraźni może nie być czymś, co sugeruje każdy lekarz, ale zgłębianie fantazji, czytanie historii seksualnych i słuchanie erotyki może rozpalić Twoją emocjonalną chęć do seksu. W związku? Otwarta komunikacja jest również ważna, ponieważ omawianie twoich upodobań i niechęci sprzyja większej intymności seksualnej. Poproś swojego partnera, aby spędził więcej czasu na ćwiczeniach i eksperymentowaniu z zabawkami seksualnymi, ponieważ pomoże to wzbudzić twoje seksualne podniecenie. Trudności ze smarowaniem mogą być irytujące w przypadku PCOS i dlatego znalezienie smaru, który będzie miły dla twojego ciała i długotrwały, jest wartą zachodu inwestycją. Badania Journey to Orgasm Research pokazują, że kobiety z PCOS mają znacznie niższe wskaźniki orgazmu/uzupełnienia w porównaniu z kobietami, które nie mają PCOS. Powszechne błędne przekonanie o orgazmach kobiecych jest takie, że po prostu się zdarzają. Przeciętnie, osoba z pochwą potrzebuje około dwudziestu minut wysiłku, aby móc osiągnąć orgazm. Poświęć trochę czasu, aby poznać swoje ciało i zrozumieć, co dla ciebie działa, a co nie. Możesz również wykorzystać to, czego się nauczysz, aby poprowadzić swojego partnera do orgazmu. Pamiętaj, że 70% kobiet potrzebuje zewnętrznej stymulacji, aby osiągnąć punkt kulminacyjny.

Radzenie sobie z PCOS

PCOS jest związany z wysokim poziomem androgenów (męskich hormonów) i nadmiarem insuliny, który może zakłócić jajeczkowanie i cykl miesiączkowy. Oznacza to, że możemy przegapić miesiączkę lub może być ona znacznie opóźniona, co sprawia, że trudno jest zaplanować seks, bez okresu. Około 62% osób z pochwą jest łatwiej wzbudzonych podczas miesiączki. Jeśli czujesz się z tym komfortowo, możesz porozmawiać ze swoim partnerem o seksie bezzębnym. Jedną z korzyści płynących z seksu podczas menstruacji jest to, że orgazmy są naturalnym środkiem przeciwbólowym i mogą złagodzić Twoje skurcze. Pamiętaj, że seks to o wiele więcej niż penetracja. Poznaj swoje strefy erogenne i baw się doświadczaniem przyjemności wszystkimi swoimi zmysłami. Ponieważ będziesz bardziej wrażliwy na dotyk, jest to świetny czas na spowolnienie, niezależnie od tego, czy jesteś sam, czy z partnerem. Utrzymywanie pozytywnego nastawienia do swojego wizerunku ciała PCOS może spowodować przerzedzenie włosów na naszej głowie, ale wzrost owłosienia na twarzy wraz z przyrostem wagi i trądzikiem - te zmiany mogą wpłynąć na nasz obraz siebie i pewność siebie. W rzeczywistości badania pokazują, że nawet 50% pacjentów z PCOS cierpi na depresję. Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z problemami związanymi z obrazem ciała jest połączenie z ciałem w sposób, który sprawia, że czujemy się dobrze.

Nastawienie psychiczne

Od zajęć ruchowych, biegania po bardziej subtelne praktyki wcieleniowe; znajdź wdzięczność za siłę i zdrowie, które posiadasz. Ponadto, filtruj swoje kontakty towarzyskie, aby upewnić się, że korzystasz z mediów, które nie sprawiają, że kwestionujesz swój wizerunek ciała. Pozytywność ciała pomoże uwolnić twój pełny potencjał seksualny i poprawić satysfakcję seksualną. Zasadniczo, bądź miła dla siebie i praktykuj akty miłości własnej. Dzielenie się jest również troskliwe. Możesz również porozmawiać z terapeutą, który może zalecić terapię poznawczo-behawioralną, aby pomóc Ci zidentyfikować i zmienić negatywne wzorce myślenia. Grupy wsparcia dają również możliwość kontaktu z innymi kobietami przechodzącymi przez podobne problemy, co pomoże Ci zachować motywację. Przestrzenie online, takie jak Cysters Group, wniosą poczucie wspólnoty do Twojego codziennego życia! Próba wyobrażenia sobie, że może być świetny czas na odkrycie siebie i siebie nawzajem PCOS jest powszechną przyczyną niepłodności dla kobiet, ale dobrą wiadomością jest to, że jest ona uleczalna. W rzeczywistości, większość z nas z PCOS jest w stanie począć z połączeniem leków na niepłodność, stylu życia i zmian w diecie. Problemy z niepłodnością mogą mieć ogromny wpływ na nasze życie seksualne, ponieważ "radość z seksu" jest powoli zastępowana "pracą seksualną". Przy próbie poczęcia będziesz musiała zaplanować seks w zależności od tego, kiedy jesteś najbardziej płodna, co może być bardziej wymuszone niż zabawne. Porozmawiaj ze swoim partnerem o nowych rzeczach, które możesz odkryć; może podziel się z nim swoimi fantazjami seksualnymi, aby skupić się na pozytywnych aspektach planowanego seksu. Jakie są nowatorskie sposoby budowania antycypacji? Zastanów się nad poznaniem seksu tantrycznego, nowych pozycji i użycia wibratora podczas seksu. Budowanie pozytywnej relacji z naszą seksualnością przyczynia się do naszego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego dobrego samopoczucia. Ważne jest, abyśmy pomagali sobie nawzajem w zrozumieniu naszego dobrego samopoczucia seksualnego i wszystkich tych rzeczy, które nie tylko mają na nie wpływ, ale również je wzmacniają.

 sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.