Nowy sposób na połączenie - seks tantryczny

Seks tantryczny

Prawdopodobnie słyszałeś zwrot "seks tantryczny", ale czy ty naprawdę wiesz, co on oznacza? Pochodzące z sanskryckiego słowa "utkany razem", seks tantryczny to praktyka, której korzenie sięgają ponad 5000 lat. Jest to praktyka, która istnieje dosłownie od początku czasu - pojęcia tantry zostały stworzone przez Hinduistów i buddystów już na początku pierwszego tysiąclecia naszej ery. 

Seksuologia Tantry jest używana jako metafora tkania razem człowieczeństwa i boskości w celu stworzenia świętej praktyki seksualnej, która uczy powolnego, nieorgazmicznego współżycia seksualnego. Partnerzy seksualni, którzy próbują tantrycznego seksu, często kończą kultywowaniem większego poczucia przyjemności i sposobu "rozpuszczania się w sobie" pod koniec swojej praktyki - czyniąc z tego wspaniały sposób na zbliżenie par. 

Dlaczego powinienem spróbować Tantrycznego Sexu?

Praca tantry się opłaca. Eksperci od seksu tantrycznego wierzą, że bycie intencjonalnym z czasem, który wkładasz w swoją praktykę seksualną, spowoduje uczucie skrajnej błogości i oświecenia. Praktyka tantryczna promuje samoświadomość i intencjonalne działanie, które może poprawić twoje doświadczenia seksualne. Może również nauczyć cię równowagi i połączenia, które pomogą ci zbudować większą intymność z twoim partnerem podczas kultywowania głębszej świadomości własnego ciała.

Podczas seksu zbyt często tracimy z oczu to, czego chcemy z tego doświadczenia i nie pytamy, czy naprawdę dobrze się bawimy, czy nie. Ale tantra pozwala nam stać się w pełni obecnymi w momencie seksualnym, co może pomóc nam poczuć nowe doznania w całości. Jeśli podczas seksu starasz się pozbyć stresu ze świata zewnętrznego i skoncentrować się na tym, co dzieje się w danej chwili, to może warto spróbować tantry.

Jak uprawiać seks tantryczny

Jak uprawiać seks tantryczny

Ponieważ seks tantryczny nie jest nastawiony na cel, sztuczka polegająca na tym, aby mieć niesamowite i autentyczne doświadczenie tantryczne polega na skupieniu się na tym, aby gra wstępna była przyjemna aż do momentu, w którym doświadczenie zakończy się w sposób naturalny. Doświadczenie to zazwyczaj zaczyna się od kontaktu wzrokowego i dopasowania do siebie oddechu. 

Tantra polega na utrzymywaniu energii płynącej nieprzerwanie przez twoje ciało, więc spróbuj uwolnić się od wszelkich napięć, które czujesz, że możesz trzymać zanim zaczniesz praktykę. Większość ekspertów od tantry zaleca również zmianę swojego otoczenia podczas praktyki i nie pozostawanie na łóżku podczas uprawiania seksu tantrycznego, ponieważ może to spowodować uruchomienie przycisku snu w twoim mózgu. 

Spróbuj położyć się na podłodze ze swoim partnerem zamiast tego. Poświęć swój czas na swobodne odkrywanie ich ciała i dotykanie się. Eksperymentuj z różnymi dotykami - od mocnego masażu do delikatnych uderzeń. Co najważniejsze, poświęć czas na skupienie się na oddychaniu. Jeśli twój umysł zaczyna błądzić podczas tej praktyki, po prostu skoncentruj się na wdychaniu i wydychaniu w czasie z partnerem, aby odświeżyć swój umysł i ciało. 

Jeśli nadal znajdziesz nie możesz wytrzymać dłużej niż dziesięć minut, nie poddawaj się i nie bądź dla siebie zbyt surowy! Tantryczny seks wymaga czasu, aby opanować z powodu naszych głęboko zakorzenionych, zachodnich poglądów na to, jak powinien wyglądać seks. 

Kluczem jest tu porzucenie oczekiwań i skupienie się na podróży, a nie na celu końcowym. Zostaliśmy przeszkoleni, aby oczekiwać, że seks będzie miał początek, środek i koniec. Dzięki praktyce możesz zacząć porzucać ten sposób myślenia i przestać koncentrować swoją energię na oczywistych wnioskach. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować swoje ciało tak, abyś mogła dalej opóźniać kulminację i doświadczać bardziej intensywnych orgazmów - mówić o sytuacji korzystnej dla obu stron. 

Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem tantrycznych praktyk seksualnych ze swoim partnerem, rozpocznij otwarty dialog i podziel się tym, dlaczego uważasz to za interesujące. Akt seksu tantrycznego jest niezwykle satysfakcjonujący i stanowi piękną okazję do dalszego kontaktu z własną naturą seksualną, zbliżając Cię zarówno do partnera jak i do siebie. 

 sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.