Matki czują, że nie mogą rozmawiać o swojej seksualności

Współpracowaliśmy z marką żywności dla niemowląt Mamamade, aby zebrać nasze społeczności i zrozumieć, jakie uczucia i myśli pojawiają się w związku z macierzyństwem i seksualnością. Jaki jest nasz popęd seksualny w czasie ciąży? Czy uczymy się, jak odbudować więź z samym sobą po porodzie? Czy łatwo jest mówić o seksie i zmysłowości matki? Koniec z utrzymywaniem mamy! Zadając te pytania, sprawiamy, że rozmowy o seksualności dla mam stają się otwarte. Pomagamy przełamać tabu, które sprawiają, że nie mówimy o naszych seksualnych odczuciach od ciąży do porodu i później. Chcemy unormować postrzeganie kobiecej seksualności we wszystkich momentach życia, których doświadczamy, a macierzyństwo jest jednym z tych wielkich momentów dla wielu z nas. W końcu wydaje się to dość dziwne, że wiele z nas uprawia seks, aby zostać matką, a jednak wokół seksualności matki istnieje piętno. Poprosiłyśmy nasze społeczności o otwarcie się na temat ich doświadczeń związanych z seksualnością jako mam. 132 respondentów uświadomiło nam, że naprawdę musimy pielęgnować siebie i nasze seksualne uczucia.

Przyjemność seksualna podczas ciąży

Seksuolodzy często mówią o podwyższonym popędzie seksualnym w czasie ciąży. Podobnie jak podczas cykli menstruacyjnych, nasze libido zmienia się i zmienia wraz z hormonami. Wspomina się również o tym, że nasze ciała stają się ultra wrażliwe, a doznania w obszarach erogennych wzrastają. 1 na 4 mamy uważa, że ich przyjemność seksualna jest silniejsza podczas ciąży. Ale w jaki sposób jest to badane? Masturbacja była główną odpowiedzią, a jedna przyszła mama rozszerzyła swoje sesje samozadowolenia o zakup wibratora po raz pierwszy i zaciekawiła się erotyką "jedyny raz, kiedy oglądałam porno". Jednak 50% mam stwierdziło, że ich przyjemność seksualna była słabsza podczas ciąży. Brak dyskusji na temat przyjemności i seksu w czasie ciąży może się do tego przyczyniać. Spośród badanych matek, 2 na 3 czuły, że nie mogą rozmawiać o swojej seksualności w ciąży. Cytat: 'Chciałam oddzielić przyjemność seksualną od bycia matką'.

Seksualność po porodzie

Czemu myślimy, że nie możemy rozmawiać o swojej seksualności po porodzie

Co więcej, 75% matek martwi się o ponowne połączenie ze swoją seksualnością po porodzie. Jednak aż 80% z nich ma wrażenie, że nie mogło łatwo znaleźć odpowiednich informacji na ten temat. Ta luka w informacjach dla mam i kobiet, które mają zamiar wkroczyć w macierzyństwo, może ograniczać nasz potencjał do znalezienia przyjemności seksualnej i utrzymania seksualnej relacji z samym sobą, i to nawet przed rozważeniem naszych relacji z partnerami. Jako właścicielki sromu uczymy się tak wiele o reprodukcji i naszej anatomii seksualnej z perspektywy funkcjonalnej, czyli tego, co dzieje się biologicznie, abyśmy mogły zostać matkami. Ale istnieje ogromna rozbieżność w zrozumieniu fizjologicznego, emocjonalnego i psychicznego wpływu, jaki macierzyństwo, ogromna zmiana w życiu, może mieć na właścicielkę sromu.

Rozmowa lekarstwem na problemy seksualne matek

Jeśli brakuje nam informacji o nas samych jako istotach seksualnych, jak możemy zrealizować nasz potencjał przyjemności jako matki? Odnajdywanie przyjemności seksualnej nie tylko przynosi wiele korzyści zdrowotnych, takich jak lepszy sen, redukcja stresu i hormony podnoszące nastrój; ale jest to również sposób na połączenie się z naszym ciałem. W czasach, gdy nasze ciała przechodzą wiele zmian, odkrywanie siebie na nowo może być tylko pozytywnym zjawiskiem. Czas na rozmowę Jeśli chodzi o to, jak macierzyństwo wpływa na naszą seksualność, mama to nie jest odpowiednie słowo. Musimy o tym porozmawiać. Spostrzeżenia, którymi podzieliła się z nami nasza społeczność, wskazują, że nie ma wystarczająco dużo dostępnych informacji na temat ponownego połączenia się z naszą zmysłowością w czasie ciąży i po porodzie. Kiedy sprawimy, że tego rodzaju wskazówki będą bardziej dostępne, matki będą czuły się bardziej komfortowo w odkrywaniu swojej seksualności. Obserwuj tę przestrzeń.

 sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.