Jak twoje nawyki masturbacyjne wpływają na seks z partnerami

Partnerzy a masturbacja

Od dawna wiemy, że masturbacja jest dla nas dobra, a korzyści fizyczne i psychiczne są czymś, co głosi wiele sex-pozytywnych głosów i ekspertów. Chociaż zawsze wiedzieliśmy, że może poprawić nasz nastrój, zmniejszyć stres i promować pewność siebie, to długo dyskutowano, czy masturbacja ma wpływ na to, jak można doświadczyć seksu z innymi ludźmi.

Niektórzy eksperci i badacze postawili hipotezę, że masturbacja na własną rękę oznacza, że bardziej prawdopodobne jest, że będziesz wiedział, jak osiągnąć orgazm, i dlatego będziesz stosował tę wiedzę podczas seksu partnerskiego. Inni twierdzą, że ci, którzy masturbują się używając seks-zabawek, mają większe trudności z osiągnięciem orgazmu podczas seksu z partnerem(ami), ponieważ nie uderza to w ten sam sposób. Nowe badanie zostało właśnie opublikowane w The Journal of Sexual Medicine, w którym analizuje się te teorie i wreszcie mamy kilka odpowiedzi.

Masturbacja pod pilnym okiem naukowców

Masturbacja pod pilnym okiem naukowców

Naukowcy zaangażowali ponad 2000 kobiet i osób z pochwami, z których wszystkie były proste lub w związku z mężczyzną lub partnerem goszczącym penisa. Po pierwsze stwierdzono, że osoby te uprawiały seks z partnerami średnio dwa razy w tygodniu, a masturbowały się raz na dwa tygodnie. Większość z tych ludzi powiedział, że używali stymulacji łechtaczki podczas masturbacji, a około połowy powiedział, że używali penetracji pochwy. Ale co najważniejsze, prawie wszyscy ci ludzie powiedzieli, że niezależnie od tego, którą metodę masturbacji używali, używali również tej samej metody podczas uprawiania seksu z innymi ludźmi.

I okazało się, że ci, którzy naśladowali sposób, w jaki masturbują się podczas uprawiania seksu z partnerem, byli bardziej skłonni "pokonać trudności orgazmu, doświadczyć orgazmu i doświadczyć większej przyjemności orgazmu".

Autor badania David L. Rowland, profesor psychologii na Uniwersytecie w Valparaiso, powiedział PsyPost: "Wyniki odzwierciedlają znaczenie komunikacji kobiety z jej partnerem w odniesieniu do rodzajów stymulacji, które najprawdopodobniej zwiększą jej prawdopodobieństwo osiągnięcia orgazmu, często symulując techniki, które mogą być wykorzystane do osiągnięcia orgazmu podczas masturbacji".

Zwrócił również uwagę na to, jak bardzo ci ludzie byli szczęśliwi w swoich związkach, a ci, którzy są bardziej zadowoleni w swoim związku, mieli mniejsze "trudności z orgazmem".

"Ta relacja jest prawdopodobnie dwukierunkowa. Kobiety, które mają większą satysfakcję seksualną podczas partnerskiego stosunku płciowego, cieszą się intymnością ze swoim partnerem, co wzmacnia ich związek", dodał. "Jednocześnie kobiety, które mają lepsze relacje ze swoim partnerem, prawdopodobnie lepiej komunikują swoje potrzeby seksualne, zwiększając tym samym swój potencjał pobudzenia i orgazmu".

 sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.