Jak pytać o to, co chcesz w łóżku i podczas seksu

Trudne łóżkowe pytania

Wszyscy wiemy, że świetna komunikacja jest kluczem do każdego zdrowego związku i satysfakcjonującego życia seksualnego - ale czasami łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić, zwłaszcza jeśli chodzi o sprawy związane z seksem. Wszyscy chcemy być otwarci i świętować to, co lubimy seksualnie, ale kiedy zaczynamy brać pod uwagę uczucia naszego partnera, sprawy się komplikują.

Nawet jeśli mamy uczciwy związek, wychowanie innych rzeczy seksualnych, których chcielibyśmy spróbować, może być trudne. Obawiamy się, że nasz partner będzie postrzegał nasze sugestie jako krytykę. W idealnym świecie moglibyśmy się przekonać, że potrzebujemy pewnych rzeczy, ale bez narażania ich na szwank lub osądzania. I to jest trudna równowaga, bo seks jest tak eksponującą i intymną czynnością, że naturalnie czujemy się wrażliwi.

"Kobiety często mają problem z powiedzeniem, czego chcą w łóżku z dwóch powodów", mówi terapeuta od związków zawodowych Aimee Hartstein. "Po pierwsze, często są socjalizowane, aby czuć się nieśmiałe lub zahamowane wokół swojej seksualności. Kobiety dostają w społeczeństwie bardzo mieszane wiadomości na temat seksu, ale jedna z tych wiadomości to "jeśli jesteś seksualna i szukasz przyjemności, to jesteś dziwką". "Może być im również trudno dowiedzieć się, co lubią w łóżku i powiedzieć partnerowi w bezpośredni sposób".

Mówienie o seksie, zwłaszcza jeśli nie jesteś do niego przyzwyczajony, może czuć się jak pole minowe. Ale tak długo, jak jesteś uprzejma i przemyślana w swoich słowach, nie ma powodu, aby rozmawiać o swoim życiu seksualnym z partnerem, powinno być problemem. Oboje chcecie mieć wzmacniające, satysfakcjonujące życie seksualne - czas więc otworzyć tę rozmowę. Więc oto jak możecie potwierdzić swoją seksualność i poprosić o to, czego chcecie, nie raniąc przy tym uczuć swojego partnera.

Dobre rady jak poruszać erotyczne tematy

Dobre rady jak poruszać erotyczne tematy

1. Pamiętaj, że seks jest po to, by czuć się dobrze także dla ciebie
Po pierwsze, pamiętaj, że w życiu seksualnym nie chodzi tylko o to, by zadowolić swojego partnera, ale także o to, by zadowolić samego siebie. Aimee mówi, że to kolejny wielki dylemat dla kobiet i osób z sromami.

"Innym wyzwaniem jest to, że w parach heteroseksualnych i męsko-żeńsko-żeńskich, kobiety mogą mieć tendencję do bycia gorliwymi wobec mężczyzn i trochę biernymi", mówi. To nie jest nasza wina, FYI, ale to, jak jesteśmy socjalizowane i nasza patriarchalna kultura. "Ale seks ma być czymś, w czym uczestniczysz, co jest dla ciebie dobre. I tylko ty wiesz, co to jest."

Jeśli tracisz nerwy, pamiętaj, że zasługujesz na to, aby czuć się wspaniale i że twój partner też chce, abyś czuł się wspaniale.

2. Wybierz swój ton i nastawienie
Ogromna część tego, jak zareaguje twój partner, zależy od tego, jak z nim o tym porozmawiasz. "Najlepszym sposobem, aby powiedzieć swojemu partnerowi, czego chcesz w łóżku, jest bycie bezpośrednim, ale także komplementarnym i miłym", wyjaśnia Aimee.

Być może będziesz chciała uniknąć robienia tego zaraz po seksie, kiedy prawdopodobnie poczują się szczególnie bezbronni. Zobacz, czy możesz o tym wspomnieć organicznie, a nie jako o wielkim ogłoszeniu, gdzie mogą czuć się atakowani. Więc bądź miła, ale stanowcza.

3. Bądź jasny.
Jeśli masz zamiar przeprowadzić rozmowę, nie ma sensu bić się w buszu - a twój partner prawdopodobnie doceni jasność.

"Możesz czuć się komfortowo, mówiąc wprost, że chcesz, aby cię dotknęli mocniej lub delikatniej", mówi Aimee. "Istnieje szansa, że przyjmą wskazówki i będą grać."

"Kiedy zrobią coś wielkiego, powiedz im!"

Możesz im nawet pokazać. Jak mówi użytkownik Reddit ArielAlien: "Myślę, że to pomaga pokazać im to, co lubisz. Albo kieruj ich rękami, albo poruszaj ich twarzą, jak chcesz. Pomocne może być również samodzielne pokazanie im, jak lubisz być palantem. I dużo pozytywnego wzmocnienia."

Underslug357 zgadza się, że bycie jasnym i zwięzłym jest naprawdę ważne. "Powiedz im, aby dodali (lub odjęli) palec, powiedz im, aby zwinęli lub odkręcili końcówki palców, wyznaczyli tempo (szybciej, wolniej, idź głębiej, zostań tam, itp.), a kiedy zrobią coś wielkiego, powiedz im! ), a gdy zrobią coś wielkiego, powiedz im! Podobnie, gdy nie zrobią czegoś dobrze, popraw je delikatnie. Powiedz: "To trochę niewygodne" lub "Może zamiast tego zrób coś innego".

Ale co jeśli jesteś z kimś, kto jest super wrażliwy na jakąkolwiek krytykę? Raychelpotter mówi: "Kiedy jestem z kimś [tak], najlepiej sprawdzają się dosadne opisy, takie jak: "Ssij łechtaczkę, jakby to był mój sutek", "Podnieś palec w kierunku sufitu, powoli go wsuwając i wysuwając" lub "Nie pchaj w dół w kierunku podłogi, punkt G jest w górze w kierunku sufitu".

4. Niech to będzie częścią twojej odbudowy
Jeśli myśl o rozmowie o seksie, który szczerze sprawia, że się rumienisz, nie martw się, im więcej robisz, tym łatwiej się to robi. Kiedy się do tego przyzwyczaisz, rozmowy o seksie staną się o wiele bardziej satysfakcjonujące i użyteczne.

"Użyj sekstingu do subtelnego wplatania w to, co chcesz spróbować".

Jeśli masz wątpliwości, spróbuj eksperymentować z sekstingiem, subtelnie wplatając rzeczy, których chcesz spróbować, i sposób, w jaki lubisz być dotykany. To może być świetny sposób, aby uzyskać swój punkt widzenia i włączyć partnera w procesie.

Albo możesz to zrobić w prawdziwym życiu, jak szczery rozrabiaka69: "Wyjdę za niego, kiedy będzie w łóżku i zacznę całować jego ramię, mówiąc mu, co chcę, żeby mi zrobił".

5. Zawiń to w pozytywy
"Ale jeśli martwisz się, że będą na to wyczuleni, możesz też dodać informacje o tym, co już robią, co ci się podoba", mówi Aimee. "Powiedz swojemu partnerowi, że kochasz sposób, w jaki robią X i Y, i że byłoby wspaniale, gdyby mógł dodać także Z."

Możesz nawet spróbować kanapki z komplementem: zacznij od czegoś wielkiego, zrób sugestię, a potem porozmawiaj o czymś innym, co ci się podoba. To świetny sposób na otwartą rozmowę o swoim życiu seksualnym, a nie tylko na krytykę.

"Naciskaj na to, co przyjemne i pozytywne, aby nie czuć się niepewnym i nie wypadać z nastroju", dodaje Underslug357.

6. Zapytaj ich, czego potrzebują
Inną dobrą drogą jest pytanie o to, czego twój partner może chcieć lub potrzebować w łóżku, którego jeszcze nie dostał. Dzięki zgłaszaniu sugestii i zadawaniu pytań, staje się to droga w tył i w tył. I, jeżeli twój partner jest sprawnie podnosić co lubią próbować, twój sugestie czują mniej jak brak satysfakcja i bardziej jak wzajemny apetyt na eksplorację.

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.