Jak przetrwać pandemię bez rezygnowania z seksu?

Sex w czasie pandemii ...

Po miesiącach schładzania i oglądania Netflixu, jesteś gotowy na Netflix i Chill. Ale wiedza o tym, jak bezpiecznie spędzić jedną noc w warunkach globalnej pandemii, nie była do końca pokryta w twojej licealnej klasie sex-ed. Bez względu na to, czy czujesz gorąco z Tinder płomień lub zdecydować się na to ze starym zmiażdżeniem, kwarantanna hookups po prostu uderzyć inny. (Podobnie jak w przypadku kilku dodatkowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przed uderzeniem i zakończeniem.)

Od mówienia o poziomie ryzyka do zameldowania się u współlokatorów, oto pięć sposobów na to, aby uczynić Twój kokos kwarantanny nieco bezpieczniejszym.

1. Bądź wybredny ze swoimi partnerami


Wśród obaw związanych z koronaawirusem eksperci ds. zdrowia mówią, że bezpieczniej jest dla ciebie (i twoich randek) być wybiórczym co do tego, z kim zaczynasz się bać, co oznacza ograniczenie liczby partnerów seksualnych, których masz i tylko spikanie się z ludźmi, z którymi możesz się otwarcie komunikować.

"Prawdziwe pytanie brzmi, z kim sypiasz". Dr Jessica A. Shepherd, M.D., OB/GYN, mówi Bustle. "Musimy odpowiedzialnie wiedzieć, kim ta osoba może być i na co jest narażona. Stamtąd bierzesz na siebie ostrożność jako odpowiedzialny człowiek."

Jeśli znasz swoją randkę i ufasz, że była ostrożna, możesz prawdopodobnie założyć, że znajduje się ona w niższym przedziale ryzyka. Dr Shepherd mówi jednak, że łączenie się z kimś nowym może zwiększyć ryzyko zachorowania na wirusa u was obu.

"Zaczynasz podejmować większe ryzyko, gdy nie znasz osoby i nie wiesz, na co była narażona", mówi dr Shepherd. "To właśnie tam podejmuje się środki ostrożności i podejmuje to ryzyko, nie mówiąc już, że nie możesz spać z tą osobą."


Jeśli trzymasz się wirtualnych stoisk na jedną noc, ty i twoja randka (randki) mogą całkowicie odciąć kontakt po jego włączeniu. Ale jeśli jesteś deadset na spotkanie ludzi osobiście, upewnij się, że randka jest dobry komunikator.

"Jako ludzie transparentni i rozsądni dorośli, musimy być w porządku z dzieleniem się ryzykiem narażenia, aby chronić innych ludzi", mówi dr Shepherd. "Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak komunikować się z innymi."

2. Pytania


Jak w przypadku każdego spotkania seksualnego, konieczne jest przedyskutowanie zgody i granic w trakcie całego spotkania. A podczas pandemii rozmowa o zgodzie może również wyglądać na szczerą rozmowę o narażeniu na kontakt z wirusem.

"Tak jak w przypadku chorób przenoszonych drogą płciową, najważniejsza jest otwarta komunikacja", mówi dr Natasha Bhuyan, jeden z lekarzy i lekarz rodzinny, Bustle. "Jeśli jedna osoba świadomie ma COVID-19, ale nie ujawni jej partnerowi, narusza to jego zdolność do wyrażenia zgody."

Zanim zaczniesz uprawiać seks, musisz koniecznie zapytać swoją randkę o ich status i czynniki ryzyka. Czy mieli na sobie maskę? Czy byli w pobliżu kogokolwiek, kto miał pozytywny wynik testu na wirusa? Według dr Bhuyan, ktoś kto wychodził do barów i na imprezy ma inny profil ryzyka niż ktoś, kto mieszka sam i pracuje w domu.

"Dobrze jest zapytać, kogo widzieli osobiście w ciągu ostatnich kilku tygodni i jakie były ich środki bezpieczeństwa", mówi Jaclyn Lopez Witmer, licencjonowany psycholog kliniczny w Therapy Group of NYC, Bustle. "Twoja randka może nie być tak ostrożna jak ty, albo może być bardziej ostrożna i mieć swoje własne obawy. Każdy ma inną sytuację i inny poziom komfortu."


Jeśli naprawdę chcesz spotkać się osobiście, Witmer sugeruje stworzenie dwutygodniowego planu bezpieczeństwa przed spotkaniem, w którym obaj ograniczycie kontakt zewnętrzny na 14 dni.

3. Przekaż swoje zamiary


"Istotne jest, aby omówić zgodę, ale chciałbym również podkreślić znaczenie intencji", mówi Bustle, dr Christopher Ryan Jones, terapeuta seksu i terapii związków i gospodarz Sex Therapy z dr Jones. "Upewnienie się, że jesteście po tej samej stronie, może rozwiązać wiele problemów później."

Będziesz w ogóle rozmawiał po hooku? Zamierzasz spędzić noc? Powiedziałaś swoim współlokatorom? Według doktora Jonesa, ty i twoja randka musicie mieć jasność co do swoich intencji, żeby pójść się przespać. W obliczu pandemii, ta komunikacja jest jeszcze bardziej krytyczna. Bo tak łatwo jest zostać zmiecionym w upale chwili, omawiając twój poziom komfortu przed spotkaniem możesz ustawić zdrowe parametry dla randki.

"Daj im informacje, których potrzebują do podejmowania świadomych decyzji", mówi dr Jones. "Przekazywanie informacji w sposób otwarty i efektywny uświadamia wam obojgu potencjalne czynniki ryzyka zarażenia się wirusem.

4. Mieć plan


Przed pandemią, twoja rutyna przed-hookupowa mogła obejmować robienie włosów i kopanie wszystkich brudnych ubrań pod łóżkiem. Ale randki wśród COVID-19 obawy wymaga dodatkowego przygotowania.

"Jeśli mieszkasz ze współlokatorami, powinieneś powiadomić ich o tym w każdej chwili, jeśli planujesz się z kimś spotkać lub sprowadzić kogoś do domu", mówi dr Bhuyan. "Upewnij się również, że odkażasz powierzchnie, zabawki seksualne i inne akcesoria za pomocą środka dezynfekującego zarówno przed, jak i po tobie, załóż go".

Od mycia prześcieradeł do wycierania wszelkich stołów i powierzchni, dr Bhuyan sugeruje aktywne podejście do dezynfekcji. Ty i twoja randka powinniście mieć plan po seksie. Jeśli jedno lub oboje z was stwierdzi pozytywny wynik testu na COVID lub zaczniecie wykazywać objawy wkrótce po zabiegu, musicie powiadomić o tym drugiego, a także współlokatorów i bliskie kontakty.

"Za każdym razem, gdy rozszerzasz swoją bańkę towarzyską, zwiększasz swoje ryzyko dla COVID-19", mówi dr Bhuyan. "Ważne jest, aby monitorować siebie pod kątem wszelkich objawów, w tym gorączki, dreszcze, duszności czy kaszlu."

5. Zaakceptuj związane z tym ryzyko


Nie chcę brzmieć jak nauczycielka wf-u z Mean Girls, ale uprawianie seksu w każdej chwili, z kimkolwiek, wiąże się z pewnym ryzykiem. Podczas gdy ważne jest, aby pamiętać o czyichś czynnikach ryzyka COVID (oprócz zwykłych środków antykoncepcyjnych, metod barierowych, statusu STI i zgody), dr Jones mówi, że konieczne jest również, aby być świadomym potencjalnych konsekwencji jednej nocy stoiska - zwłaszcza podczas pandemii.

"Ty i tylko ty możecie zdecydować, jakie ryzyko chcecie podjąć", mówi dr Jones. "Intymność i ludzka więź są niezbędne do przetrwania człowieka. Musimy tworzyć osobiste powiązania, ale w tych czasach musimy to robić mądrze i bezpiecznie."

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.