Czy feromony istnieją? I co ważniejsze czy feromony działają?

Te magiczne feromony gdzie one są?

Te magiczne feromony gdzie one są?

Mówi się, że mężczyźni kochają uszami, a kobiety oczami. To nie jest prawda. Początkowo wszyscy kochamy nosami. W połowie lat 80. naukowcy udowodnili, że nasze ciała produkują feromony - związki chemiczne, które bezpośrednio wpływają na seksualność.

Fakt, że istnieją sygnały biochemiczne, naukowcy odgadli od dawna, ale dopiero w 1961 r. Adolf Butenandt, który specjalizował się w chemii hormonów, wyodrębnił seksualną substancję wabiącą, bombikol, z gruczołów żeńskiego jedwabnika. Stwierdzono również, że charakterystyczna reakcja behawioralna u samców jedwabników zachodzi nawet przy bardzo niskich stężeniach tej substancji, w zakresie 3000 cząsteczek na 1 ml powietrza. W rzeczywistości tłumaczy to niewiarygodną złożoność identyfikacji feromonów, ale wraz z aktywnym wprowadzeniem chromatograficznych metod analizy gazu, wydajność badań naukowych w tej dziedzinie gwałtownie wzrosła.

Feromony w przyrodzie

Dalsze badania wykazały, że istnieją zasadniczo dwa rodzaje feromonów: środki antyadhezyjne i startery. Uwolnienia to jednoznaczne markery biologiczne, które są używane przez samice, na przykład wyłącznie w celu przyciągnięcia partnerów godowych. Jeśli chodzi o startery, mają bardziej złożony charakter. W szczególności pszczoły miodne posiadają piętnaście znanych gruczołów, które wytwarzają substancje o złożonych kombinacjach. Królowa pszczół emituje tak zwany feromon królewski żuchwy, który zawierał kwasy karboksylowe i związki aromatyczne.

Te chemiczne sygnały hamują dojrzewanie innych samic pszczół, a nawet orientują je do pracy. Ponadto inne feromony występują w naturze, które wyznaczają ścieżkę, na przykład u mrówek lub aktywują alarm. W rzeczywistości jest to specjalny język komunikacji biochemicznej, który pozwala owadom żyć w złożonych koloniach.

Feromony wytwarzane przez ludzi

Feromony wytwarzane przez ludzi

Przez długi czas uważano, że feromony są wydzielane tylko przez zwierzęta i są bezużyteczne dla ludzi. Jednak 18 listopada 1986 roku Washington Post opublikował sensację: „Naukowcy w Filadelfii po raz pierwszy odkryli, że ludzkie ciało wytwarza feromony, specjalne aromatyczne związki chemiczne, które wpływają na fizjologię seksualną innej osoby”.

Już następnego dnia amerykańska ogólnopolska gazeta USA Today opublikowała artykuł zatytułowany „Prawdziwa rewolucja chemiczna między płciami”, w którym dr Winnifred B. Cutler, odpowiadając na pytanie korespondenta, powiedział: „Zapachy mężczyzn mają ogromne znaczenie dla zdrowia kobiet”. Wkrótce naukowcy odkryli, że feromony żeńskie wpływają na zachowanie mężczyzn z bardziej wyraźnym efektem. Sugeruje się, że tak zwane płyny mają charakter biochemiczny.

Okazuje się, że kobieta w silnym stanie emocjonalnym zwanym miłością jest w stanie wysłać niezwykle potężne sygnały chemiczne do mężczyzny, którego lubi, a jednocześnie stłumić pragnienie innych konkurujących przyjaciół. Te sygnały są bardzo skuteczne w relacjach między płciami. Jednocześnie nowe badania pokazują, że kobiety również reagują na feromony innych mężczyzn i kobiet, którzy są wobec nich negatywni.

Co odpowiada za działanie feromonów?

Nos kluczem do działania feromonów

Feromony są identyfikowane przez narząd nosowo-nosowy znajdujący się w nosie, który jest czasami nazywany narządem Jacobs. Następnie otrzymany sygnał chemiczny jest przetwarzany przez mózg, co determinuje ludzką odpowiedź behawioralną. Stosowanie tego typu perfum z feromonami może zwiększyć nasze szansę u płci przeciwnej i sprawić, że będziemy postrzegani jako jednostka bardziej atrakcyjna i o większym potencjale seksualnym. Jednocześnie feromony niejako „wyłączają” inne zmysły i „każą” zapomnieć o wyglądzie danego osobnika. Mogą zatem być pomocne dla osób, które odczuwają kompleksy z powodu swoich zewnętrznych cech fizycznych i spowodować, że osoby te będą się czuły dużo pewniej w kontaktach z przeciwną płcią.

Gdzie kupić feromony?

Gdzie kupić feromony?

Od niedawna feromony dla mężczyzn oraz feromony dla kobiet można kupić w naszym sklepie erotycznym. Jak zwykle samo złożenie zamówienia w naszym sklepie jest bardzo proste i wystarczy wysłać do nas odpowiedniego maila na adres sklep@potencja2010.pl resztą zajmiemy się już my. Jakie feromony dla kobiet i dla mężczyzn możecie u nas kupić? Oczywiście te sprawdzone i te działające. Dobre feromony, solidnych marek możecie kupić są na wagę złota bo mogą podnieść waszą satysfakcję ze spotkań towarzyskich. Nasz sklep erotyczny oferuje te najlepsze feromony. Pamiętajcie o tym, że feromony mogą być też ciekawym prezentem na walentynki, prezentem na wieczór kawalerski lub zwyczajnie fajnym prezentem.Słowa kluczowe
feromony, sklep erotyczny
sex shop - produkty na potencję

Znajdź swoje produkty na naszym sex shopie i ciesz się nową jakością seksu. Potencja to jedna z rzeczy o jakie możesz zadbać kupując produkty erotyczne z naszego sex shopu.