Czy afrodyzjaki rzeczywiście zwiększają twój popęd płciowy?

Czas na afrodyzjaki

Afrodyzjaki podobno już od czasów starożytnych napalają ludzi, a różne produkty spożywcze i naturalne pomagają zwiększyć popęd seksualny. Popularna kultura od tego czasu skoczyła na bandwagon i afrodyzjaki są obecnie często kojarzone z szampanem w wannie, lub w tym czasie Julia Roberts skubała truskawkę w Pretty Woman.

Najwyraźniej działają one zmysłowo, tworząc przyjemne smaki, zapachy lub tekstury. Ale czy afrodyzjaki rzeczywiście sprawiają, że jesteś bardziej pobudzony? Rozmawiałam z seksuologiem somatycznym Stellą Anną Sonnenbaum, która wyjaśniła, czy każdy z tych rzekomych afrodyzjaków rzeczywiście działa.

Lista popularnych afrodyzjaków

Lista popularnych afrodyzjaków

AWOKADO

Nie wiedzieliśmy, że zjawisko awokado przedostaje się również do sypialni. "Awokado jest miękkie, "rozpływa się" w ustach, a jego kształt przypomina nam trochę genitalia." Stella mówi.

Aztekowie na pewno też tak uważali. Nazwali drzewo awokado "jądrem" za sposób, w jaki owoc wisi parami nisko na drzewie. Bezczelny.

Awokado jest również bogate w składniki odżywcze, mówi Stella. Są one pełne jednonienasyconych tłuszczów, które chronią serce, magnezu, który pomaga obniżyć poziom lęku i witaminy E, zwanej "witaminą płciową" ze względu na sposób, w jaki zwiększa ona przepływ krwi.

*ucieka, by kupić awokado*

OSTRYGI

Prawdopodobnie najbardziej boujiest ze wszystkich owoców morza, większość ludzi albo nigdy nie jadła ostryg, albo myśli, że są trochę obrzydliwe. Ale Stella mówi, że mogą być prawdziwym afrodyzjakiem. "Ostrygi zawierają duże ilości cynku, który jest odpowiedzialny za utrzymanie wielu ważnych funkcji organizmu, i tyrozyny, aminokwasu, który zwiększa poziom dopaminy."

Dopamina jest tym, co sprawia, że czujesz się szczęśliwy. Tak więc, ostrygi mogą uczynić ludzi szczęśliwszymi i szczęśliwszymi, którzy chcą uprawiać więcej seksu. To ma sens!

Jeśli będziesz mógł zjeść tę dziwną teksturę, możesz mieć szczęście. Ten klasyczny afrodyzjak jest klasyczny nie bez powodu.

ALKOHOL

Stella zgadza się, że alkohol, taki jak szampan, ma relaksujący wpływ na ludzi. "W połączeniu z przyjemnym uczuciem bąbelków w ustach, na pewno może trochę pobudzić zmysły."

Ta zawartość jest importowana z {nazwy emblematu}. Możesz znaleźć tę samą zawartość w innym formacie, lub możesz znaleźć więcej informacji na ich stronie internetowej.

Dozowanie jest jednak kluczowe, dodaje. "Podczas gdy niektóre tantryczne rytuały pary zalecają spożycie małej lampki wina, bycie bez nóg nie jest szczególnie seksowne."

Kieliszek wina może obniżyć zahamowania i uczynić cię bardziej beztroskim, ale whiskey dick i jego odpowiednik pochwy są zbyt realne tylko wtedy, gdy przesadzasz z nim. Niestety, ciężko jest przekazać alkohol jako afrodyzjak.

CZEKOLADA

Niestety, okazuje się, że batonik XL Dairy Milk może go przy tej okazji nie przeciąć.

Stella mówi, że czekolada jest bogata w składniki odżywcze, ale to, jak jej używasz, może być ważniejsze niż to, czym jest.

"Erotyzm to zapomniana sztuka. Ludzie są zadowoleni, że mogą uprawiać seks, ale erotyzm i oczekiwanie na seks mogą być bardzo silnym i nieodpartym zwrotem."

Doradza: "Żartobliwy erotyzm może polegać na ułożeniu na ciele partnera małego posiłku, składającego się z jagód, płynnej czekolady lub bitej śmietany, a następnie zjedzeniu/wyłączeniu go".

Więc, to jest "może" dla czekolady jako afrodyzjaku, ale solidne "tak" dla zjedzenia jej z nagiego ciała partnera. Kto by pomyślał?

"Feromony to substancje, które ssaki - w tym ludzie - wydalają i mogą prowadzić do zmiany zachowania. Feromony płciowe mogą skłonić samicę do kojarzenia się." Stella mówi: "Możemy wykryć feromony, a niektórzy ludzie po prostu ładnie pachną."

Ale ostrzega, że badania na ten temat są dość niejednoznaczne. "Bardzo kompatybilny kolega najprawdopodobniej będzie bardzo atrakcyjny dla wszystkich naszych zmysłów, włączając w to zmysł węchu."

Więc nie warte zachodu. Zamiast tego sugeruje spróbowanie perfum o zapachu jaśminu lub Ylang-Ylang, ponieważ są one zarówno relaksujące jak i stymulujące.

Wiedza o afrodyzjakach przeszła długą drogę od starożytnych cywilizacji, które wierzyły, że krew węża jest kluczem do rozwoju rzeczy w górę nacięcia. Ale nasz ekspert sugeruje, że przebudzenie zmysłów (zwłaszcza dotyku), stworzenie odpowiedniego otoczenia dla seksu i bezpośredni kontakt wzrokowy z partnerem są być może trochę bardziej skuteczne niż rozbijanie avo na brunch.

 Sklep erotyczny - produkty na potencję

Co znajdziesz na sklepie erotycznym to Twoje, oczywiście za odpowiednią cenę. Produkty z naszego sklepu erotycznego niosą za sobą moc dla Twojej potencji i jakości seksu.